Start aktualności ODKSZTAŁCENIA ARCHITEKTURY WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY…
POWRÓT

ODKSZTAŁCENIA ARCHITEKTURY WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY (15–19 LAT) TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE MONIKI SOSNOWSKIEJ

23.09.2020

 Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki 29.09.2020 godzina 17
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona do 10 osób, obowiązują zapisy przez formularz na dole strony https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/odksztalcenia-architektury

Poręcze, schody, ściany, drzwi, elementy konstrukcyjne, stragany, pawilony czy fasady budynków —te fragmenty architektury można rozpoznać w rzeźbach Moniki Sosnowskiej . Artystka wyjmuje je z pierwotnego kontekstu, odtwarza w skali 1 : 1 i pozbawia funkcjonalności. Poddaje je różnym deformacjom, czasem z użyciem potężnych sił. 

Warsztaty towarzyszące wystawie w Zachęcie będą okazją do prześledzenia architektonicznych inspiracji artystki. Porozmawiamy na nich o charakterystycznych cechach architektury modernistycznej i zastanowimy się w jaki sposób przetwarza je artystka. Poprzez serię warsztatowych ćwiczeń spróbujemy odtworzyć jej proces twórczy — od inspiracji obiektem architektonicznym (jako całością i jego poszczególnymi elementami) do stworzenia na jego podstawie formy rzeźbiarskiej, niosącej zupełnie inną treść. Porozmawiamy również o tym, w jaki sposób odczuwamy architekturę, a jak doświadczamy przestrzeni na wystawie. 

prowadzenie: Anna Cudny


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved