Start aktualności OD KREACJI DO REALIZACJI - konferencja w Poznaniu
POWRÓT

OD KREACJI DO REALIZACJI - konferencja w Poznaniu

25.09.2014

7 i 8 października Klaster Branży Meblarskiej i Architektonicznej Akademia Architekta zaprasza do Poznania na Konferencję „Od kreacji do realizacji – obiektywnie o pracy architekta”. Główną ideą konferencji jest przedstawienie i omówienie realiów rynkowych pracy architektów, projektantów wnętrz i architektów terenów zieleni oraz firm z branży architektonicznej. Spotkanie ma wspomóc ich kreatywność.

Kreacja - Realizacja
Podczas konferencji odbędą się wykłady i warsztaty z psychologami, socjologami, ekonomistami i prawnikami, doświadczonymi handlowcami i projektantami z firm produkujących wyposażenie wnętrz, a także elementy budowlane. Sesjom wykładowym i warsztatowym towarzyszyć będą prace grup roboczych poświęconych tematyce ekoinnowacji, CSR, innowacji produktowej i materiałowej. Konferencja składać się będzie z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich będzie dotyczył zagadnień takich, jak uwarunkowania pracy twórczej na „rynku klienta”, tworzenie wizerunku, tożsamości, budowanie i utrzymanie autorytetu architekta w ramach realizacji projektu, zapobieganie sytuacjom, w których kontrahent próbuje uniknąć zapłaty, umiejętne balansowanie pomiędzy wizją artystyczną a życzeniami inwestorów, radzenie sobie z kryzysem twórczym.

Drugi blok dotyczyć będzie projektowania. Wezmą w nim udział eksperci z firm członków Klastra. Celem zajęć jest wspomaganie samego procesu projektowania, m.in. poprzez omówienie najnowszych trendów rynkowych, najnowocześniejszych osiągnięć designu, prezentację filozofii projektowania produktów. Odbędą się też sesje dotyczące spraw typowo projektowych, jak choćby kreowanie przestrzeni zapachem. Eksperci postarają się, by uczestnicy zajęć nauczyli się prowadzić firmę, uwzględniając realia rynku i nie tracąc nic ze swojej kreatywności artysty.

Siła autorytetu
Z gośćmi konferencji wiedzą i doświadczeniami będą dzielić się wykładowcy znani i doceniani w dziedzinie designu i projektowania.

Robert Majkut – designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu. Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design – jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współtwórca, współwłaściciel i główny projektant marki w Whaletone Ltd.

Łukasz Zagała – projektant, architekt. Od 1997 z Przemo Łukasikiem r. prowadzi autorską pracownię architektoniczną medusa group, która rozpoznawana jest dzięki bezpretensjonalnemu, a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania, integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.

Konferencja odbywać się będzie w gmachu Concordia Design, Poznań, ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań. Szczegóły na stronie www.akademiaarchitekta.orgUdział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy wysłać swoje ZGŁOSZENIE, które przyjmowane są do 30 września. Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja: www.akademiaarchitekta.org/rejestracjaSzczegóły dotyczące konferencji: www.akademiaarchitekta.org/odkreacji

 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved