Start aktualności Noc Muzeów we Wrocławiu w Muzeum Architektury
POWRÓT

Noc Muzeów we Wrocławiu w Muzeum Architektury

15.05.2024

sobota 18 maja 
Wstęp wolny!

Harmonogram:

  • 18.00-24.00 – zwiedzanie wystaw czasowych i wystawy stałej
  • 18.00-22.00 – rodzinna gra “Ale kosmos!”
  • 21.00-24.00 – A/V Show, czyli wizualno-dźwiękowy pokaz inspirowany muzyką baroku
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy na prawdziwą podróż w czasie! Na wystawie "Vue d’optique i maszyny optyczne" zobaczymy wyjątkowe ryciny optyczne z naszych zbiorów, zwane z francuska vue d’optique.
 
Uzupełnieniem ekspozycji będzie prawdziwy A/V Show, czyli wizualno-dżwiękowy pokaz inspirowany muzyką baroku. Od godziny 21.00 do północy, we wnętrzu pobernardyńskiego kościoła, wystąpią Vj Emiko i Dj Ivan Halyha.

Z XVIII-wiecznych miast Europy polecimy prosto w kosmos! A wszystko za sprawą wystawy "Kształt marzeń" prezentującej futurystyczne projekty wrocławskiego architekta Witolda Lipińskiego. Każdy z nich mógłby — na pierwszy rzut oka — uchodzić za studium scenografii do filmu science-fiction. Tym bardziej niezwykłym jest, że pięć z nich udało się zrealizować. 
Wystawa Kształt marzeń. Architektuira Witolda Lipińskiego będzie również tłem dla rodzinnej gry edukacyjnejAle kosmos!. To wyjątkowa okazja do spotkania z pewną badaczką kosmosu z galaktyki IOK-1, która w trakcie misji na Ziemi musi odnaleźć ważne, zagubione hasło…
 

Autor:

Muzem Architektury
newsletter@ma.wroc.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved