Start aktualności Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu…
POWRÓT

Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu - otwarcie wystawy

07.08.2020

Otwarcie wystawy w sobotę, 8 sierpnia 2020 r., o godz. 14.00

08.08– 20.09.2020

Artyści z Polski:
Kuba Bąkowski (Warszawa), Michalina Bigaj (Kraków), Tatiana Czekalska / Leszek Golec (Łódź) Diana Grabowska / Bruno Althamer (Warszawa), Kamil Kuskowski (Szczecin), Tomasz Matuszak (Łódź)

Artyści z Niemiec:
Francisco Klinger Carvalho (Mannheim / São Paulo, BR), Wolfgang Gemmer (Wiesbaden), Monika Linhard (Frankfurt nad Menem), Constanze Nowak (Drezno), Cornelia Rößler (Moguncja), Young W. Song (Frankfurt nad Menem / Seul, KR), Peer Veneman (Amsterdam, NL).

Projekt „Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu” realizowany jest dzięki współpracy artystów i kuratorów z Polski i Niemiec. Obejmuje działania koncepcyjne, warsztaty artystyczne, wydarzenia towarzyszące, publikację oraz wystawę w Polsce i w Niemczech. Tytuł projektu to niemieckie przysłowie używane w odniesieniu do osób, które zwracają innym uwagę, a same popełniają podobne błędy. Tytułowa kruchość „szklanego domu” może dotyczyć zarówno naszej planety, jak i naszych indywidualnych sytuacji życiowych. 

Wieloczęściowy projekt wystawienniczy z udziałem 15 artystów został zrealizowany w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w Kunsthaus w Wiesbaden. Do udziału w nim zaproszono ośmiu polskich twórców (w tym dwa duety artystyczne), sześciu mieszkających w Niemczech oraz artystę z Holandii. W obu instytucjach artyści podczas warsztatów i publicznych prezentacji będą mieli okazję do konfrontacji postaw twórczych oraz wymiany doświadczeń.

Kurator: Gottfried Hafemann
Asystentka kuratora: Nadine Hahn
Koordynator: Leszek Golec

Wystawa czynna do 20 września 2020
od wtorku do piątku: 10.00 - 17.00, weekend: 10.00 - 18.00

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
ul. Topolowa 1
26-505 Orońsko


Autor:

Paweł Czyż
p.czyz@rzezba-oronsko.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved