Start aktualności NATALIA PASZKOWSKA LAUREATKĄ PLEBISCYTU „POLACY Z WERWĄ”…
POWRÓT

NATALIA PASZKOWSKA LAUREATKĄ PLEBISCYTU „POLACY Z WERWĄ” W KATEGORII DESIGN I ARCHITEKTURA

10.10.2014
Gala "Polacy z werwą" Natalia Paszkowska
Źródło: media@polacyzwerwa.pl

W czwartek w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka Gala, „Polacy z werwą”, podczas której poznaliśmy laureatów II edycji Plebiscytu zainicjowanego przez PKN Orlen. W kategorii Design i architektura zwyciężyła Natalia Paszkowska z warszawskiej pracowni WWAA.

Jury Plebiscytu doceniło wkład młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi w rozwój nowoczesnej Polski w siedmiu dyscyplinach: Medycyna, Nauka, Kultura i sztuka, Design i architektura, Ochrona środowiska,  Innowacje w biznesie oraz Sport. Trzydziestoparolatkowie zdobywają dziś najważniejsze nagrody w międzynarodowym designie i architekturze, a młodym polskim pianistą i aranżerem zachwycają się krytycy i recenzenci na całym świecie. Swoim entuzjazmem i duchem walki zarażają kolejne młode pokolenia. To ich osiągnięcia zmieniają oblicze światowej medycyny i nauki, realnie wpływając na poprawę jakości naszego życia.

Pracownia Natalii Paszkowskiej - WWAA, to niezwykle ciekawy zespół młodych polskich architektów i designerów, którzy działają na wielu polach: tworzą budynki mieszkalne, rozpoznawalne obiekty publiczne, tymczasowe struktury miejskie, a także wnętrza, scenografie, czy aranżacje wystaw. Pracownia w pełni rozwinęła działalność w 2007 r., po wygranej w konkursie na zaprojektowanie polskiego pawilonu na wystawę Expo 2010 w Szanghaju. Architekci z WWAA chyba jako pierwsi wykorzystali motyw przeskalowanej wycinanki łowickiej do uformowania ażurowej, pełnej ornamentów elewacji. Młoda architekt marzy o tym, by zaprojektować i wybudować budynek, który byłby niezawodny w sensie swojej funkcjonalnej przydatności rozpatrywanej na przestrzeni czasu.

Laureaci tytułu „Polacy z werwą” 2014

·       w kategorii Medycyna: dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński,

·       w kategorii Nauka: dr hab. Magdalena Król,

·       w kategorii Ochrona środowiska: Monika Selin,

·       w kategorii Design i architektura: Natalia Paszkowska,

·       w kategorii Innowacje w biznesie: Konrad Sierzputowski,

·       w kategorii Kultura i sztuka: Bartłomiej Wąsik

·       w kategorii Sport: Zbigniew Bródka.

Kapitał na dalszy rozwój

Nagrody przyznawane w Plebiscycie to rodzaj grantu w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony wyłącznie na rozwój działalności zawodowej, artystycznej lub sportowej. Taki grant otrzymał każdy z 7 Laureatów. Nagrodzie finansowej towarzyszyła też cenna statuetka autorstwa Pawła Althamera, którą zwycięzcy odbierali z rąk jurorów: prof. Magdaleny Fikus, prof. Zbigniewa Gacionga, Tomasza Sielickiego, Tomasza Sadurskiego, Mikołaja Grabowskiego, Jacka Bożka oraz Tomasza Majewskiego.

Retransmisja Gali „Polacy z Werwą” zaplanowana jest na 11 października 2014 r. o godz. 17.00 w telewizji TVN.

 


Autor:

Aleksandra Sieńkowska
media@polacyzwerwa.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved