Start aktualności Najważniejsza książka architektoniczna 2015 roku
POWRÓT

Najważniejsza książka architektoniczna 2015 roku

10.12.2015
Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na prezentację książki  Form Follows Freedom. Architektura dla kultury w Polsce 2000+. Spotkanie z udziałem współautorów: Ewy P. Porębskiej, prof. Jacka Purchli i Janusza Sepioła odbędzie się 14 grudnia o godz. 18.00 w Cricotece. 
 
Przez dziesięciolecia Polska nieobecna była na architektonicznej mapie Europy i świata. Dziś ta sytuacja się zmienia. Architektura polska wyszła z cienia. Stało się tak przede wszystkim dzięki obiektom dla kultury wzniesionym w pierwszych dwóch dekadach nowego wieku. W architekturze nowych muzeów czy filharmonii globalne trendy idą w parze z twórczym poszukiwaniem własnego języka.
 
O sukcesie architektury powstającej w Polsce świadczą liczne nagrody, na czele z tytułem najlepszego budynku w Europie przyznanym w 2015 roku Filharmonii Szczecińskiej. Książka Form Follows Freedom. Architektura dla kultury w Polsce 2000+, przedstawia najbardziej spektakularne realizacje dla kultury w Polsce i wyrasta z głębokiego przekonania, że wybuchem architektonicznej kreatywności, jaki obserwowaliśmy w ostatnich kilku latach należy i warto podzielić się szeroko w świecie.
 
Form Follows Freedom to książka, która prezentuje najbardziej spektakularne realizacje opatrzone komentarzami znakomitych autorów – historyków i krytyków architektury. Publikacja jest niezwykłym kompendium na temat najnowszej architektury polskiej. Pomyślana jako jej wizytówką za granicą, adresowana jest przede wszystkim do krytyków architektury i naukowców zajmujących się architekturą współczesna na całym świecie; zasili również biblioteki najważniejszych światowych instytucji zajmujących się architekturą a także najlepszych uczelni architektonicznych.
 

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved