Start aktualności Nagroda O 2017 – laureaci z dziedziny architektura…
POWRÓT

Nagroda O 2017 – laureaci z dziedziny architektura i design

27.04.2017

Polski Portal Kultury O.pl informuje, że wyłonił siedmiu laureatów Nagrody O 2017 w kategoriach: architektura, design, film, literatura, muzyka, sztuki wizualne & fotografia, teatr.

Celem konkursu było wyróżnienie twórców działających w obszarze polskiej kultury zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Oprócz wysokiego poziomu artystycznego i intelektualnego twórczości kandydatów Organizatorów interesowała  ich postawa: wykraczanie poza metaforyczne „centrum”, dystans od wiodących strategii i kulturalnych mód, a także odwaga kreowania nowych jakości artystycznych i społecznych.Zostało wybranych siedem „osobowości”, siedem podmiotów twórczych, które wpisują się w te idee i które teraz nagradzamy.  Wszyscy laureaci są na stronie internetowej Nagrody O: http://nagroda.o.pl/2017/laureaci/

ARCHITEKTURA
Izabela Cichońska, Karolina Popera, Kuba Snopek: „Architektura VII dnia”

‌‌W tworzenie projektu „Architektura VII dnia“ zaangażowały się setki osób, które dobrowolnie pomagały w uzupełnieniu informacji i liczeniu wybudowanych po wojnie kościołów. Izabela Cichońska, Karolina Popera i Kuba Snopek na każdym kroku akcentują ich wkład w przedsięwzięcie, nazywając siebie pomysłodawcami, a nie jedynymi autorami. Podkreślają także, że nie jest to dzieło ukończone – stale są otwarci na krytykę oraz twórcze wykorzystywanie zgromadzonej wiedzy.

Projekt „Architektura VII dnia“ nagradzamy za opracowanie tematu, który mimo swojej ogromnej wagi dotychczas nie był w Polsce zgłębiany, a nawet poruszany. Doceniamy także ogromną pokorę autorów i otwarte, skierowane do wszystkich zainteresowanych zaproszenie do współtworzenia bazy danych oraz samej publikacji.

DESIGN
Warsztat Innowacji Społecznych: Mistrzowie – międzypokoleniowe warsztaty rzemieślnicze‌

‌Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych jest organizacją, która poprzez swoje działania stara się promować postawy i wartości takie jak aktywność, proaktywność i otwartość. Oprócz tego realizuje ideę przekazywania konkretnej wiedzy i kształtowania przydatnych w życiu umiejętności.

‌Niezwykłym aspektem warsztatów jest to, że biorą w nich udział seniorzy oraz osoby młode. Warsztat Innowacji Społecznych nagradzamy za łamanie stereotypów oraz stworzenie przestrzeni, gdzie nie tylko przekazuje się wiedzę o tradycyjnym rzemiośle, ale także umożliwia integrację, poznanie i wzajemne rozumienie młodszych i starszych przedstawicieli różnych pokoleń.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2018 Architekci.pl All Rights Reserved