Start aktualności Nagroda na Architizer Vision Awards 2023 w kategorii…
POWRÓT

Nagroda na Architizer Vision Awards 2023 w kategorii Best Architectural Video

26.09.2023

ArchiPaper, surrealistyczna animacja architekta o architekturze autorstwa Rafała Barnasia zwyciężyła w konkursie Architizer Vision Awards 2023 w kategorii Best Architectural Video. Praca konkurowała ze zgłoszeniami z 50 krajów, a o wyłonieniu zwycięzcy decydowało jury złożone z 24 osobistości światowej renomy, m.in. Matthew Bannister - CEO DBOX, Keely Colcleugh - CEO Kilograph, Shajay Bhooshan - Associate Director of Zaha Hadid Architects, Ema Peter, Ronen Bekerman i wielu innych znakomitych artystów, architektów, fotografów i filmowców. 

Z nagrodzonymi projektami można się zapoznać odwiedzając stronę Architizer Vision Awards: https://winners.architizer.com/2023/Vision/video/long-form-video-more-than-3-minutes/

Wcześniej animacja zwyciężyła na 14 międzynarodowych festiwalach uzyskując nagrody m.in. w Nowym Jorku, Madrycie, Toronto, czy w Berlinie. Na kolejnych 17 festiwalach obraz uzyskał nominację lub zakwalifikował się do grona półfinalistów lub finalistów, m.in. w ramach prestiżowego 3d Awards CGarchitects. Kolejne 34 festiwali ArchiPaper ukończył z oficjalną selekcją. Poza festiwalami, animacja wyświetlana była w wielu instytucjach sztuki, na uczelniach i pokazach. 

ArchiPaper to eksperymentalna opowieść architekta o architekturze. Próba odnalezienia nowych środków stylistycznych w opowiadaniu o tym obszarze sztuki. Podstawą i punktem wyjścia opracowania stała się się makieta domu projektu pracowni BXB Studio. Sfotografowany model został przetransformowany w tętniący życiem obraz, tworząc nieśpieszną, surrealistyczną opowieść zatopioną w abstrakcyjnym świecie, zbudowanym jedynie z papierowych elementów. Oniryczny, baśniowy obraz okraszony oryginalną muzyką autora. 

Film dostępny jest pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=nEMOS9sYarc&t=42s&ab_channel=Rafa%C5%82Barna%C5%9B

 

 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved