Start aktualności Nagroda dla mistrzowskiej realizacji z drewna po raz…
POWRÓT

Nagroda dla mistrzowskiej realizacji z drewna po raz pierwszy na Światowym Festiwalu Architektury

16.05.2014

Organizatorzy Światowego Festiwalu Architektury (World Architecture Festival - WAF), który odbędzie się w dniach 1-3 października 2014 roku w Singapurze, ogłosili, że w tegorocznej, 7. edycji konkursu, po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Wood Excellence Prize dla najbardziej stylowego i kreatywnego projektu, w którym główną rolę odgrywa drewno. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Przewodniczącym jury, które wybierze laureata nagrody Wood Excellence Prize jest Matteo Thun, światowej sławy architekt i projektant, który w mistrzowski sposób wykorzystuje drewno w swoich realizacjach.

Udział w konkursie o nagrodę Wood Excellence Prize jest bezpłatny, a  prace można zgłaszać do 30 maja 2014 roku. Projektanci lub architekci, którzy zakwalifikują się do finału, będą mieli okazję zaprezentować swój projekt członkom jury podczas Festiwalu i uzasadnić, dlaczego zasługuje on na wygraną. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas ceremonii rozdania nagród 3 października 2014 roku.   

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w hotelu Marina Bay Sands w Singapurze, który został w przeszłości wyróżniony nagrodą WAF. Cztery pierwsze edycje tej imprezy miały miejsce w Barcelonie, która stanowiła doskonałe tło dla prezentacji ekstrawaganckich międzynarodowych projektów architektonicznych. Do wszystkich dotychczasowych edycji Światowego Festiwalu Architektury zgłoszono ponad 12,5 tys. prac, w tym ponad 2 tys. w 2012 roku. Do grona finalistów wielokrotnie kwalifikowały się też biura i pracownie architektoniczne z Polski, m.in. KWK Promes, Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia, czy krakowska pracownia Ingarden & Ewý.

Nagrody Światowego Festiwalu Architektury przyznawane są w 28 kategoriach. O statuetki i międzynarodowe uznanie rywalizują uczestnicy z różnych krajów. W poprzednich edycjach wyróżniono zarówno znane, międzynarodowe biura architektoniczne, jak i małe, lokalne pracownie. Projekty, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach automatycznie wchodzą do konkursu o prestiżową nagrodę dla Budynku Roku, któremu przewodniczy specjalne jury Festiwalu. W tym roku w jury, którego obradom będzie przewodniczył Richard Rogers, znajdą się również Rocco Yim, Julie Eizenberg, Enric Ruiz Geli i Peter Rich.

Więcej informacji na temat Światowego Festiwalu Architektury można znaleźć na stronie: www.worldarchitecturefestival.com

 


Autor:

Anna Charytoniuk
acharytoniuk@questiapr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved