Start aktualności Muzeum Sztuki Użytkowej MAK w Wiedniu ma już 150…
POWRÓT

Muzeum Sztuki Użytkowej MAK w Wiedniu ma już 150 lat

04.02.2014

Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu MAK świętuje w tym roku 150-ty jubileusz. Z tej okazji przygotowano nie tylko dwie obszerne wystawy jubileuszowe lecz również zmieniono formy prezentacji wystaw stałych.

Wiedeńskie studio designu EOOS opracowuje nową koncepcję prezentacji wystawy stałej, tzw. study collection, która zostanie przekształcona w MAK Design Labor. Uroczyste otwarcie na urodziny muzeum, 12. maja 2014 r. 
Natomiast już od 18. lutego zobaczyć będzie można jak po zmianach wyglądać będzie ekspozycja sztuki z Azji „Chiny-Japonia-Korea, a w szczególności prezentacja zbiorów dywanów.

Pierwsza jubileuszowa wystawa, która rozpocznie sie 11. czerwca 2014 r., nosi tytuł „Wzory. 150 lat MAK-u: od rzemiosła artystycznego po design“. Wystawa podejmuje temat historii i rozwoju muzeum, od roku założenia 1864 jako intytucji kształcącej i promującej austriackie rzemiosło artystyczne do dzisiejszej instytucji o charaterze międzynarodowym, prezentującej różne obszary sztuki stosowanej jak design, architektura, sztuka współczesna. 
Tematyczną kontynuacja wystawy będzie ekspozycja „Drogi modernizmu. Josef Hoffmann, Adolf Loos i ich impakt“, którą jednak będzie można zobaczyć dopiero po 10. grudnia 2014 r. 

MAK przygotowuje również ekspozycję z okazji 80-tych urodzin austriackiego artysty, architekta i projektanta Hansa Holleina. Obszerna wystawa poświęcona jego twórczości otwarta zostanie 25. czerwca 2014 r. 

 

Muzeum Sztuki Użytkowej - MAK
Stubenring 5
1010, Wiedeń
www.mak.at" target="_blank">www.mak.at


Pobierz:

mak_jahresprogramm2014.pdf

Autor:

Justyna Całus-Siemieniuk |
justyna.calus-siemieniuk@compresspr.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved