Start aktualności MOJE MIASTO WARSZAWA 2 - warsztat 2: Osiedla warszawskie,…
POWRÓT

MOJE MIASTO WARSZAWA 2 - warsztat 2: Osiedla warszawskie, 25.04.15

20.04.2015

Zapraszamy na drugą edycję rodzinnych warsztatów architektoniczno-varsavianistycznych: MOJE MIASTO WARSZAWA 2

Terminy warsztatów: 
25 kwietnia; 9,16, 23 i 30 maja; 13 i 20 czerwca

Warsztaty będą odbywać się w soboty
12:00–14:00 – grupa dzieci w wieku 5–8 lat wraz z rodzicami/opiekunami
15:00–17:00 – grupa dzieci w wieku 9–12 lat wraz z rodzicami/opiekunami

Obowiązują zapisy:
tubylotustalo@gmail.com (od poniedziałku poprzedzającego dany warsztat) Ilość miejsc ograniczona!

„Moje Miasto Warszawa 2” to kontynuacja ubiegłorocznych architektoniczno-varsavianistycznych warsztatów rodzinnych, które odbywały się w Domu Spotkań z Historią i cieszyły dużym zainteresowaniem. Warsztaty zostaną poszerzone o kolejne zagadnienia, a działania zostaną zróżnicowane – dostosowane do danej grupy wiekowej. 
Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać architekturę i zabytki Warszawy, jej kulturowe dziedzictwo, a także problemy, z którymi zmagają się wszystkie duże miasta. Każdy warsztat będzie poruszał określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Jak funkcjonuje miasto i jaka jest w tym rola architektury, urbanistyki, sztuki i przestrzeni miejskiej? Jaki my – mieszkańcy – mamy wpływ na wygląd i funkcjonowanie naszego miasta Warszawy?
Celem projektu jest edukacja mieszkańców Warszawy w zakresie dziedzictwa kulturowego stolicy i ochrony jej zabytków, ale też pokazanie, jak architektura i urbanistyka wpływają na wygląd i funkcjonowanie miasta. Warsztaty mają uwrażliwić uczestników na kwestie związane ze świadomym kreowaniem otoczenia. 
Warsztaty są częścią inicjatywy „Tu było, tu stało”, która popularyzuje wiedzę o zabytkach i architekturze Warszawy, uwrażliwia na estetykę przestrzeni miejskiej i kładzie nacisk na edukację.


Autor:

Małgosia Purzyńska
m.purzynska@dsh.waw.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved