Start aktualności Mistrzowie Architektury Etan Kimmel
POWRÓT

Mistrzowie Architektury Etan Kimmel

25.10.2018
15 listopada 2018, godz. 17:30
Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1
Audytorium


Architektura Izraela jest nierozerwalnie związana z historią tego kraju. Z jednej strony odbija się w niej panorama społeczeństwa, a z drugiej sama stanowi matrycę, która to społeczeństwo kreuje. W powyższy krajobraz wpisuje się twórczość naszego listopadowego Mistrza Architektury – Etana Kimmel’a.
 
Założona w 1986 roku Kimmel-Eshkolot Architects Architects to dzisiaj jedna z czołowych pracowni architektonicznych w Izraelu. Zespół składający się z 18 architektów ma swoją siedzibę w Tel Aviwie. Najbardziej znaną realizacją biura jest Memoriał na Mount Herzl, upamiętniający poległych izraelskich żołnierzy. Został on nominowany do prestiżowej nagrody Architizer A+Awards.
 
W pracowni Kimmel-Eshkolot Architects, każde zagadnienie projektowe rozpoczyna się od poszukiwania aluzji i znaczeń zawartych w przestrzeni. Poprzez zespołową pracę i dialog, znaczenia te są zamieniane na konkretne formy. W efekcie, realizacje Kimmel-Eshkolot Architects cechuje unikatowość – są to budynki, które mogły powstać tylko w jednym konkretnym miejscu.
 

O swoich niezwykłych projektach, Etan Kimmel opowie już wkrótce w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na wykład w czwartek 15 listopada do Muzeum Śląskiego w Katowicach! Można zapisać się tutaj https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccTO5eDUhSyKM50HN7kzWfZRptl-33NZ_fzxNKR3PoGZqXig/viewform .


Autor:

SARP O/Katowice


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved