Start aktualności Letnia OSSA 2014 Szczecin
POWRÓT

Letnia OSSA 2014 Szczecin

17.04.2014

Warsztaty architektoniczne OSSA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, to coroczna inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Tegoroczna letnia odsłona warsztatów odbędzie się w Szczecinie w dniach 13-20 lipca 2014 r.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury zostało powołane do życia przez studentów chcących zdobyć doświadczenie zawodowe i poszerzyć swoje horyzonty. Organizatorzy pierwszych warsztatów w 1997 roku zarazili swoją ideą kolejnych, i tak niezmiennie i z pełnym zaangażowaniem, od 17 lat spotykamy się na cyklicznych warsztatach, plenerach, konkursach i wycieczkach.

Fenomen i sukces warsztatów polega na ich oddolnej inicjatywie oraz wielkiej chęci rozwoju i nauki. Warsztaty OSSA są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury, których rozpiera potencjał, kreatywność i zapał do pracy. Warsztaty przyciągają uwagę całego świata architektury, a coraz częściej również sztuki i budownictwa.
 

ENTROPIA

W Szczecinie podczas letniej OSSY zmierzymy się z ENTROPIĄ. Chcemy znaleźć odpowiedzi na  szereg pytań, które najczęściej stawiane są w świecie fizyki, a przecież bezpośrednio odnoszą się do problemów dzisiejszego społeczeństwa, a także architektury i urbanistyki...

- Czy w chaosie można znaleźć rytm, klucz według którego pozornie nieskładne elementy zostały rozsypane?
- Czy odwracając tą tendencję można stworzyć wzór tworzący układy zupełnie przypadkowe?
- Czy powtarzając proste zabiegi i proste czynności wielokrotnie w różnych kierunkach ich efekt zawsze będzie taki sam?
- Czy i dlaczego istnieją czynniki powodujące wyjście układu uporządkowanego w stan chaos


Szczecińską odsłonę Letnich Warsztatów OSSA 2014 organizują studenci i absolwenci Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Głównym organizatorem warsztatów jest instytucja kultury 13muz i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.


Strona warsztatów: szczecinossa2014.blogspot.com
Profil warsztatów na facebooku: facebook.com/ossaszczecin


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved