Start aktualności LAKA™ zaprasza na pierwsze na świecie wydarzenia wykorzystujące…
POWRÓT

LAKA™ zaprasza na pierwsze na świecie wydarzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość w architekturze

03.06.2015

LAKA™ zaprasza na pierwsze na świecie  wydarzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość w architekturze.  LAKA™ to prekursorska inicjatywa polskich architektów. Pragną oni w ten sposób zaprezentować i spopularyzować innowacyjne hasło "architektury reaktywnej", czyli ukazać możliwość nowatorskiego spojrzenia na budownictwo i projektowanie w kontekście nowych założeń architektonicznych - zdolności dynamicznego reagowania architektury na potrzeby jej użytkowników.

W ramach współpracy z partnerami strategicznymi 4Experience i Archipictura™. 26 czerwca w galerii Szyb Wilson w Katowicach będzie mieć miejsce wyjątkowa wystawa The New Dimension of Architecture z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w technologii Samsung VR Gear®. Będzie to pierwsza tego typu wystawa na świecie. Ekspozycja połączona z panelami dyskusyjnymi oraz wykładami znanych architektów, ma na celu  promocję architektury reaktywnej w regionie, jak również wdrażanie nowych technologii w kontekście architektury.

Wystawa związana jest z konkursem Laka Competition'15 "Architecture that Reacts". W  jury konkursowym zasiądą: Piotr Kuczia, Maria Aiolova, Giacomo Costa, Guy Hoffman, Dave Pigram, Chris Bosse i Marc Fornes. Więcej informacji o konkursie mogą Państwo znaleźć na stronie: www.lakareacts.com/competition . Program wydarzenia w załączniku.

 


Pobierz:

laka_vr_katowice_1.pdf

Autor:

Michał Dudek
michal.dudek@lakareacts.com


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved