Start aktualności KWK Promes Roberta Koniecznego w Paryżu - wystawa w…
POWRÓT

KWK Promes Roberta Koniecznego w Paryżu - wystawa w Galerie d'Architecture

14.10.2021
Uroczyste otwarcie rozpocznie się wykładem Roberta Koniecznego w Pavillon de l'Arsenal. Start 9 listopada 2021 o 18:30.

Galerie d’Architecture w Paryżu to miejsce, w którym prezentowali się najlepsi architekci, tacy jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano, Bernard Tschumi i wielu innych. KWK Promes jest pierwszą polską pracownią zaproszoną do zaprezentowania tam swojej twórczości.

Wystawa „Moving Architecture” miała swój debiut w Architektur Galerie w Berlinie w 2019. Już wtedy, magazyn Wallpaper* zaliczył ją do najciekawszych na świecie. Teraz rozwinęliśmy ją jeszcze o nowe projekty.

Na wystawie zaprezentujemy nasze budynki z ruchomymi elementami, między innymi Dom Bezpieczny, Muzeum Narodowe Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Arkę Koniecznego, Dom Kwadrantowy i Galerię Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie. Chociaż budynki są z zasady nieruchome, odkryliśmy że poprzez mobilność architektura może ingerować w przestrzeń dookoła i tworzyć nowe relacje z otoczeniem. Z każdym kolejnym projektem, w coraz bardziej niestandardowy sposób otwieramy budynki, zacierając barierę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Architektura zyskuje przy tym większe zdolności adaptacyjne do zmieniających się warunków otoczenia.

Budynki są tak zaprezentowane, że aby dostrzec ruch zapisany w nieruchomych obrazach, odwiedzający wystawę muszą sami się poruszać, co nadaje ekspozycji „Moving Architecture” dodatkowego wymiaru.

Wystawa pozostanie w stolicy Francji do połowy stycznia 2022 i zakończy się finisażem.

W załączniku zdjęcia Pavillon de l’Arsenal oraz wystaw w Galerie d’Architecture, a także oficjalna zapowiedź wystawy i mapa z jej lokalizacją.

Pobierz:

kwk-promes-exhibition_info.pdf

Autor:

Olga Dybała
office@kwkpromes.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved