Start aktualności KTO WIDZIAŁ...MODERNIZM? CYKL WYSTAW ILUSTRACJI WROCŁAWSKIEJ…
POWRÓT

KTO WIDZIAŁ...MODERNIZM? CYKL WYSTAW ILUSTRACJI WROCŁAWSKIEJ MODERNY

15.02.2017

Do przyjrzenia się wrocławskiej modernie zaprasza Stowarzyszenie PAKT i jego partnerzy, czyli cztery wrocławskie kawiarnie, których przestrzenie, od końca lutego aż do ostatnich dni maja, wypełnią się ilustracjami Anny Sztromwasser. Poczynając od Gniazda, mobilna wystawa "Kto widział... Modernizm" odwiedzi W kontakcie, Bułkę z masłem i Etno Cafe. W każdym z tych miejsc na gości czekać będą nie tylko plakaty przedstawiające najciekawsze budynki przed- i powojennego modernizmu, ale również nowe pozycje w menu, przygotowane specjalnie na tę okazję.  Pierwszy wernisaż już 20 lutego o godzinie 18:00.

Naszym głównym zamierzeniem jest zachęcenie wrocławian do poznania różnorodności tutejszej moderny, a tym samym wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta, w którym żyją - mówią organizatorzy wystawy. W tym celu, pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie stworzyło internetową mapę, umożliwiającą samodzielną podróż szlakiem architektury modernistycznej (www.mapa.ktowidzialmodernizm.pl). Teraz włącza w projekt lokalne kawiarnie. - Będą swego rodzaju przystankami na szlaku. Miejscem, gdzie można wypić m.in. kawę architekta, przyjrzeć się co ciekawszym obiektom i ruszyć w dalszą drogę.

 

Co ważne, w kawiarniach będzie można kupić wszystkie prezentowane grafiki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rozwój projektu, ponieważ Stowarzyszenie planuje wydać mapę w wersji papierowej.

 

TERMINY:

Gniazdo | 20.02 - 9.03.2017, wernisaż godz. 18:00

W  kontakcie | 17.03 - 2.04.2017, wernisaż godz. 18:00

Bułka z masłem Wrocław | 7 - 23.04.2017, wernisaż godz. 18:00

ETNO CAFÉ Wrocław Ovo | 28.04 - 25.05.2017, wernisaż godz. 18:00

 

Szczegóły i najświeższe informacje na wydarzeniu FB: https://www.facebook.com/events/193277747816805/

.................................................

WWW:

www.stowarzyszeniepakt.pl

www.ktowidzialmodernizm.pl

..................................................

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie PAKT przy merytorycznym wsparciu Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (Kulturoznawstwo wrocławskie)

 

PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miast jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

 

 


Autor:

Joanna Panciuchin
j.panciuchin@ktowidzialmodernizm.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved