Start aktualności "Kraków 2020" - jutro zaczyna się dziś. Wystawa…
POWRÓT

"Kraków 2020" - jutro zaczyna się dziś. Wystawa od 19.09.14

16.09.2014

Nowoczesny terminal Kraków Airport, Centrum Kongresowe, Hala Widowiskowo Sportowa, muzea, biurowce i apartamentowce. Jak zmieni się Kraków do 2020 roku? O tym opowie nietypowa w formie wystawa, którą już 19 września można będzie zobaczyć na pl. Szczepańskim. Wystawę "Kraków 2020" będzie można oglądać już od 19 września do 30 września na Placu Szczepańskim w Krakowie.

„Kraków 2020” ukazuje ciągłość tradycji dobrej, krakowskiej architektury. Wystawa zaprojektowana przez arch. Pawła Barczyka z Galerii Architektury GAGA, zrealizowana przez Gminę Miejską Kraków oraz Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla prezentuje 20 wybranych kadrów miasta przyszłości.  Widzimy miasto, które zmienia się w europejską metropolię, bogatą w interesujące obiekty użyteczności publicznej, mieszkalnej, a także inwestycje komercyjne i dydaktyczno-naukowe. Ta wystawa to próba uchwycenia miasta w momencie jego intensywnej rozbudowy.

Sama ekspozycja ma charakter efemeryczny. Instalację wykonano bowiem z budowlanych rusztowań firmy Skanska, zmontowanych w taki sposób aby, oddawały formę miejskiej zabudowy. Ażurowa konstrukcja przepleciona żółto-czarną taśmą tworzy sztafaż dla wybranych obiektów.

Wystawa ma charakter jubileuszowy. Jej powstanie wiąże się bowiem z obchodami rocznicy 25-lecia samorządności i 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zdobyte w tym doświadczenie pozwoliło wykorzystać́ mechanizmy gospodarki wolnorynkowej do wypracowania nowego ładu i nowych funkcji.

 


Autor:

Anna Głuc
biuro@aktywniobywatele.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved