Start aktualności KONKRET: MIESZKANIE. Wykłady i warsztaty: Srdjan Jovanovic…
POWRÓT

KONKRET: MIESZKANIE. Wykłady i warsztaty: Srdjan Jovanovic Weiss, Jakub Szczęsny, Dariusz Hyc.

29.09.2015

Jak wyglądają nowe strategie ekonomiczne, technologiczne, projektowe mające na celu wzmocnienie tańszego budownictwa mieszkaniowego? Jaka może być rola architektury w tych badaniach? Podczas warsztatów będziemy badać proces powstawania nowych spółdzielni mieszkaniowych i roli, jaką pełni w nich architektura.

Zapraszamy studentów i absolwentów kierunków takich jak architektura, ekonomia, prawo, urzędników, aktywistów oraz wszystkich zainteresowanych kwestią budownictwa spółdzielczego do stworzenia interdyscyplinarnej grupy roboczej. Zapisy przyjmujemy do 12.10.2015 (poniedziałek) pod adresem magda.grabowska@beczmiana.pl. Prosimy o napisanie kilku słów o sobie i informacji dlaczego temat warsztatów jest dla Państwa ważny w praktyce czy zainteresowaniach. 

Warsztat poprowadzą Srdjan Jovanowic Weiss, architekt i wykładowca kilku najlepszych uczelni amerykańskich, Jakub Szczęsny, autor pierwszego polskiego projektu włączonego do stałej kolekcji Muzeum Sztuki w Nowym Jorku i architekt Dariusz Hyc, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. 
Wykłady i warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Celem warsztatów będzie określenie potencjału powstawania nowych inicjatyw spółdzielczych i związanej z nimi architektury. Jak uniknąć bycia ofiarą spekulacji? Czy jesteśmy w stanie współfinansować mieszkalnictwo wielorodzinne? Czy jesteśmy w stanie współfinansować wielorodzinne projekty budowlane? Jak może wyglądać architektura wielorodzinna nowych spółdzielni? Czego potrzeba kooperatywom?

Program:
czwartek, 15.10, 17:00, wstęp, wideokonferencja z Wydziałem Architektury Columbia University
piątek, 16.10, 18:00 wykład Srdjana Jovanovica Weissa "TAKE ME HOME TONIGHT. INHABITATION AS INVESTIGATION"
sob, 17.10, 12:00-20:00 warsztaty

Więcej informacji i biogramy prowadzących:
http://synchronicitywarsaw.blogspot.com/2015/09/konkret-mieszkanie-srdjan-jovanovc.html

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej edycji cyklu SYNCHRONIZACJA, poświęconej konkretnym możliwościom wymyślania na nowo relacji na jakich oparta jest organizacja miast. Punkt wyjścia stanowią DZIURY W CAŁYM rozumiane jako dociekliwość i szukanie tych przestrzeni, które trwają na uboczu, pozostają nietknięte przez dynamikę miasta-przedsiębiorstwa. Nawiązanie do tytułu książki Krzysztofa Nawratka Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji (wyd. Krytyka Polityczna 2012) nie jest przypadkowe. Edycja pomyślana, jako krytyczny projekt analityczny, nakierowana jest na poszukiwanie KONKRETU, ujawnienie roli architektów, socjologów, polityków, miejskich aktywistów, urzędników oraz mieszkańców w realnym kreowaniu lepszej organizacji przestrzennej i jakości życia. www.synchronicity.pl

Synchronizacja edycja 2015 / Konkret realizowana jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawa.

Patron medialny: urbnews.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved