Start aktualności KONFERENCJA w Szczecinie "WODA I ZIELEŃ W…
POWRÓT

KONFERENCJA w Szczecinie "WODA I ZIELEŃ W MIEŚCIE"

14.04.2015

Jak powinna wyglądać wzorowa przestrzeń publiczna w miastach? Co zrobić, aby efektywnie wydawać pieniądze na gospodarowanie zielenią miejską? Na te pytania odpowiedzą sobie uczestnicy i prelegenci Konferencji "Woda i zieleń w mieście", która odbędzie się pierwszego dnia targów MIASTO OGRÓD - Zielony design - 24 kwietnia w hali MTS. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są parki, skwery i zieleńce.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji skoncentrowane będą wokół miniprzestrzeni publicznych, miejsc zielonych wplecionych w tkankę miejską, umożliwiających mieszkańcom aglomeracji obcowanie z naturą, wypoczynek oraz różnorodne formy spędzenia czasu. 

Tereny zieleni w mieście są niezwykle istotnym elementem krajobrazu kulturowego, nie tylko ze względu na estetyczny wizerunek miast, ale również z uwagi na wartości użytkowe, społeczne oraz ekologiczne. Parki, skwery i zieleńce są przestrzeniami docenianymi ze względu na możliwość ich użytkowania w odmienny sposób przez różne grupy mieszkańców. Dla dzieci i młodzieży przestrzenie zielone będą głównie miejscem zabawy i uprawiania sportu, dorośli wykorzystają je również do odpoczynku po pracy, spacerowania, spotkań i wspólnych rozmów. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami umożliwiającymi efektywne wydawanie publicznych pieniędzy na potrzeby przestrzeni miejskiej. Tematyka prelekcji związana jest także z parkami miejskimi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, zielonymi przedogródkami oraz placami zabaw. Wśród prelegentów znajdują się wykładowcy akademiccy i specjaliści z całej Polski. 

W ramach konferencji zaplanowano również panel dyskusyjny: "Partycypacja społeczne kluczem do sukcesu zagospodarowania przestrzeni miejskich?”. 

Tematy konferencji oraz prelegenci
• Wprowadzenie do tematu - parki, skwery i zieleńce - zielone akcenty miast - dr inż. arch. Magdalena Rzeszotarska–Pałka
• Otwarta przestrzeń publiczna - jak efektywnie wydać pieniądze publiczne na przestrzeń miejską? - Michał Gdak, Dominika Janicka
• Zielone przedogródki Szczecina - Magdalena Grycko Ogrodnik Miejski
• Woda na placu zabaw – frajda nie tylko dla dzieci - dr inż. Monika Edyta Drozdek 
• Istota placu zabaw - klucze do realizacji atrakcyjnej przestrzeni do zabawy - dr inż. arch. Magdalena Czałczyńska-Podolska 
• Zieleń bez ograniczeń - przystosowanie parków miejskich do potrzeb osób niepełnosprawnych - dr inż. Monika Joanna Latkowska
• Promocja zieleni i przykłady parków ze świata - Barbara Czerniawska

Konferencja skierowana jest do architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, deweloperów, zarządców i wykonawców zieleni, samorządowców.

Udział w niej jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.mts.pl

W programie targów MIASTO OGRÓD – Zielony design jest ponadto prezentacja ofert firm z branży ogrodniczej, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, Ogród Pokazowy, warsztaty i pokazy. 

17. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design
24-26.04.2015, Szczecin
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Strona konferencji: mts.pl


Autor:

mts.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved