Start aktualności Konferencja "Modernizm w Europie - modernizm w…
POWRÓT

Konferencja "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

25.02.2019

7. MIĘDZYNARODOWA KONDERENCJA NAUKOWA
MODERNIZM W EUROPIE - MODERNIZM W GDYNI
ARCHITEKTURA XX W. - ZACHOWANIE JEJ AUTENTYZMU I INTEGRALNOŚCI


7TH INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE
MODERNISM IN EUROPE - MODERNISM IN GDYNIA
20TH CENTURY ARCHITECTURE - PRESERVATION OF ITS AUTHENTICITY AND INTEGRITY


W dniach 3-5 października 2019 r. odbędzie się 7. międzynarodowa konferencja naukowa „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX w. - zachowanie jej autentyzmu i integralności", organizowana przez Miasto Gdynię. Podobnie jak w poprzednich latach współorganizatorem konferencji jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Siódma międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni” jest kontynuacją konferencji, które odbywają się w Gdyni od 2007 r. Sesje w Gdyni są obecnie najważniejszym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem o tym charakterze. 
Tematyka najbliższej konferencji koncentrować będzie się na zagadnieniach związanych z formą architektury modernistycznej i problemami zachowania jej integralności i autentyzmu. Nad stroną merytoryczną czuwać będzie Komitet Naukowy, do którego organizator zaprosił wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy. Referaty zakwalifikowane na konferencję i na niej przedstawione, przygotowane w formie artykułów naukowych, zostaną zebrane i opracowane redakcyjnie, a następnie wydane w formie recenzowanej książki. Artykuły będące dorobkiem poprzednich konferencji ukazały się w książkach wydanych przez Urząd Miasta Gdyni, a ich treść dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni.

Więcej https://www.gdynia.pl/zabytki/konferencja-modernizm-w-europie-modernizm-w-gdyni,7218/zapowiedz-7-konferencji-naukowej,532435


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved