Start aktualności Konferencja „Laboratorium Dostępności” Dostępność architektoniczna…
POWRÓT

Konferencja „Laboratorium Dostępności” Dostępność architektoniczna obiektów i przestrzeni

05.06.2019

Fundacja Integracja zaprasza na jedyną w kraju konferencję w całości poświęconą tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. 25 czerwca 2019 r. w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych na warszawskim Powiślu będzie można posłuchać o różnych odcieniach tematu dostępności, ale też zobaczyć na żywo najciekawsze rozwiązania i produkty, ułatwiające m.in. osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z obiektów i przestrzeni.

Rozwiązania zwiększające dostępność budynku i terenu wokół niego odgrywają bardzo ważną rolę podczas projektowania i modernizacji budynków przeznaczonych na cele biurowe, handlowe czy mieszkaniowe. Podczas konferencji „Laboratorium Dostępności. Dostępność architektoniczna obiektów i przestrzeni” zaproszeni goście – architekci, projektanci, przedstawiciele branży deweloperskiej i budowlanej oraz eksperci Integracji – na konkretnych przykładach i realizacjach będą dyskutować i wskazywać zalety, newralgiczne punkty, najczęstsze błędy oraz największe wyzwania związane z projektowaniem w duchu universal design i ewakuacją osób z niepełnosprawnościami.

W przerwach między sesjami panelowymi będzie można zapoznać się z najciekawszymi produktami z segmentu accessibility i smart access, skierowanymi do osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnością, osób starszych, rodziców z dziećmi czy turystów. Zaproszeni wystawcy zaprezentują swoje pomysły i rozwiązania na urzeczywistnienie hasła „obiekt bez barier”.
– Im więcej potrzeb uwzględnimy, tym budynek będzie bardziej dostępny, a przez to przyjaźniejszy większej grupie użytkowników – wyjaśnia ideę projektowania uniwersalnego Kamil Kowalski z Integracji, który ma za sobą blisko 1000 audytów dostępności. – Jeśli coś jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością, to znaczy, że jest dostępne tak naprawdę dla każdego – dodaje.

Konferencja kierowana jest do architektów, projektantów oraz przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej.

Planowany zakres merytoryczny:
• Nowoczesne technologie podnoszące dostępność obiektów biurowych i centrów handlowych
• Dostępność obiektów mieszkaniowych i hotelowych – odpowiedzialne budowanie
• Ewakuacja osób z niepełnosprawnością
• Projektowanie uniwersalne jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby inwestorów i użytkowników – wielofunkcyjność obiektów

Termin: 25 czerwca 2019, start: godz. 9:00
Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 39
Szczegóły i rejestracja: integracja.org/laboratorium-dostepnosci


Organizator: Fundacja Integracja – organizacja pożytku publicznego, która od 25 lat zmienia świadomość społeczną, zwiększa dostępność architektoniczną i cyfrową, edukuje, wspiera rynek pracy, dostarcza informacji i integruje osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od pięciu lat Sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

Udział w konferencji jest bezpłatny


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved