Start aktualności KOLEKCJA FILMOWA "Architektura świata” na platformie…
POWRÓT

KOLEKCJA FILMOWA "Architektura świata” na platformie e-kinopodbaranami.pl

18.01.2021

Na platformie e-kinopodbaranami.pl dostępna jest kolekcja „Architektura świata” zawierająca filmy dokumentalne poświęcone najciekawszym postaciom i zjawiskom współczesnej architektury.

Zawarte w niej dokumenty, pełne są brawurowych prób redefinicji granic sztuki, wizjonerów realizujących swoje śmiałe wizje na przekór wszystkim oraz zapierających dech w piersiach budynków, od których nie sposób oderwać wzroku.

Kolekcja zawiera filmowe sylwetki słynnych “starchitektów”: Rema Koolhaasa („Rem Koolhaas – Starchitekt”) i Bjarke Ingelsa („Wielka architektura”) oraz portret czterech kobiet, które zrewolucjonizowały myślenie o architekturze miejskiej („Marzycielki miast”). Ponadto w zestawie znalazła się filmowa wyprawa ku korzeniom Bauhausu („Duch Bauhausu”) oraz intrygujące próby analizy architektury pod kątem jej znaczenia, funkcji oraz kreowanej atmosfery („Architektura nieskończoności” i „Świątynie kultury”).

Szczegółowe informacje na temat kolekcji oraz zawartych w niej filmów znajdują się na stronie: https://www.e-kinopodbaranami.pl/film/wielka-architektura/


Autor:

Kaja Łuczyńska
media@kinopodbaranami.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved