Start aktualności Klub Krótkiego Kina: URBAN VIEW - pokaz filmów o architekturze…
POWRÓT

Klub Krótkiego Kina: URBAN VIEW - pokaz filmów o architekturze w Poznaniu

25.10.2018

W ramach kolejnego spotkania Klubu Krótkego Kina zobaczymy selekcję filmów krótkometrażowych poświęconych miastu, architekturze i urbanistyce, które były prezentowane w konkursie filmowym URBAN VIEW na tegorocznym Short Waves Festival.

5 listopada 2018

Kino Pałacowe w Poznaniu


Wyselekcjonowane obrazy ukazują otoczenie człowieka w skodyfikowanej formule. Autorzy filmów poświęconych tematyce architektury, urbanistyki i designu stawiają punkt ciężkości na tym, co często stanowi jedynie tło dla opowiadanych historii. Odsłaniają przed widzami fragmenty rzeczywistości w sposób nieoczywisty, dekonstruują zastany porządek estetyczny i ukazują miejsca znane i te jeszcze niepoznane. Urban View prezentuje sumę spojrzeń z różnych stron świata, dostarcza inspiracji i skłania do refleksji na temat zamieszkiwania i przebywania w danej przestrzeni. Poprzez różnorodne formy filmowe przenika w głąb tkanki miejskiej i podąża za zmiennym tempem życia jej mieszkańców. Architektura nie jest scenografią życia codziennego, lecz pełni rolę głównego bohatera, który prowadzi widza przez swoją historię dzięki wizualnej warstwie medium filmowego. A ta historia wciąga! 


PROGRAM: 

Cloud-Cuckoo-Land, reż. Lilian Hess, Niemcy 2016, dokument, 7'
Zaciekawiona tym, jak kształtują nas przestrzenie, w których dorastamy, autorka przeprowadza wywiad ze swoimi rodzicami (architektami). Opowiadają jej o procesie projektowania domu, w którym dorastała.

Disruption, reż. Feyrouz Serhal, Liban 2017, fabuła 26 min. 
Mieszkańcy Bejrutu od dawna wyczekiwali rozpoczęcia Pucharu Świata w piłce nożnej. Życie zdaje się płynąć normalnie, ale transmisja pierwszego meczu zostaje przerwana przez dziwne fale dźwiękowe. 

The Nest , reż. Jamie Jones, Wielka Brytania 2016, fabuła, 20’
Historia o tym, jak szybko harmonia społeczna może zostać zachwiana gdy ludzie zostają zepchnięci na margines. Rodzina samotnej matki zostaje doprowadzona do ekstremalnych zachowań w wyniku eksmisji z domu, w którym żyją nielegalnie, na rzecz imigrantów drugiej generacji. 

Impresso in-urbe, reż. Giuseppe Spina, Włochy 2017, dokument, 17' 
Film przechodzi przez tekstury przestrzeni miejskiej: materialność architektury, narożników i prospektów, rysunków bruku, placów, cegieł. To szczegółowa dekompozycja "peleryny" miasta.

Livorno 32, reż. Miki Polonski, Izrael 2017, fabuła, 11' 
Dom na obrzeżach miasta pogrążony w ciemności: w mieszkaniach, jedno po drugim, gasną światła. Chłopiec odbiera telefon od ojca, który prosi go o ostatnią przysługę. Zawsze mówi, że to będzie ostatnia.

Łączny czas 81 min.

KLUB KRÓTKIEGO KINA 
Klub Krótkiego Kina powrócił – znów poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! 
W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzonych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych. 
Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 10 zł - do nabycia wkrótce!

Więcej informacji: 
http://ckzamek.pl/artykuly/113-klub-krotkiego-kina/


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved