Start aktualności JEMS Architekci przedstawiają wystawę „Warstwy” w…
POWRÓT

JEMS Architekci przedstawiają wystawę „Warstwy” w Architektur Galerie Berlin

23.11.2023

W dniach 3 listopada - 9 grudnia 2023 r. prestiżowa berlińska Architektur Galerie będzie gościć wystawę „Warstwy”, przygotowaną przez warszawskie biuro architektoniczne JEMS Architekci. W obliczu dynamicznych zmian i wyzwań gospodarczych, społeczno-politycznych oraz środowiskowych, architektura współczesna koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań technicznych i ideowych, dostosowując się do zmieniających się warunków zewnętrznych. Jednakże, równocześnie, tradycyjne pojęcie architektury jako sztuki budowania trwałych, prostych, ponadczasowych i uniwersalnych obiektów ulega erozji.

JEMS Architekci stawiają na trwałość, otwartość i wieloplanowość w swoich projektach. W celu osiągnięcia tych cech, biuro często pracuje z "warstwami", które odnoszą się do różnych aspektów
projektowych, takich jak budowa formy, aspekty kulturowe, programowe, materiałowe, percepcyjne oraz klimatyczne. Na wystawie „Warstwy", JEMS Architekci prezentują sześć własnych projektów, ilustrując potencjał warstw w kontekście zrównoważonej i integralnej architektury w wielu wymiarach.

Główne tematy wystawy to:
● Warstwy jako fizyczny i idealny budulec, który tworzy zarówno powierzchnie i ściany, jak iatmosferę.
● Warstwy jako rozszerzenie i wieloplanowe, otwarte granice między wnętrzem a zewnętrzem.
● Warstwy jako podstawa sekwencjonowania różnych klimatycznych stref budowli.
● Warstwy jako cecha złożonej, a jednocześnie integralnej, całościowej wizji architektury.
● Warstwy dostępności, relacyjnego, ludzkiego wymiaru architektury.

Wystawa „Warstwy" będzie dostępna dla publiczności od 3 listopada do 9 grudnia 2023 roku w Architektur Galerie Berlin, znajdującej się przy Karl Marx Allee 96. To wydarzenie stanowi niepowtarzalną okazję do poznania koncepcji architektonicznych JEMS Architekci i zrozumienia, jak "warstwy" mogą wpływać na nasze postrzeganie i doświadczanie przestrzeni.


Autor:

warna@mediocre.agency
Łukasz Warna-Wiesławski


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved