Start aktualności Jak zbudować Zoepolis - miasto dla wszystkich…
POWRÓT

Jak zbudować Zoepolis - miasto dla wszystkich istot?

25.02.2021

Jak odejść od antropocentryzmu i urządzać miasta, żeby ich pozaludzcy mieszkańcy byli w nich choć trochę bardziej u siebie? Jak projektować przestrzeń, by tworzyć dobre miejsca do życia, nie tylko dla ludzi, ale i dla innych gatunków? ⁠ ⁠ 

Niedziela 28.02.2021
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Godz. 17.00

 
Z Agatą Szydłowską, Ewą Zyśk-Gorczyńską i Katarzyną Roj rozmawia Ludwika Włodek 
Jak odejść od antropocentryzmu i urządzić miasta, żeby ich pozaludzcy mieszkańcy byli w nich choć trochę bardziej u siebie? Jak projektować przestrzeń, by tworzyć dobre miejsca do życia, nie tylko dla ludzi, także dla innych gatunków? Skupimy się na rozwiązaniach praktycznych i dobrych przykładach, ale także pokażemy jak zmienić myślenie o projektowaniu w ogóle. 
Rozmówczynie:
Agata Szydłowska, historyczka dizajnu, autorka książek, kuratorka, jedna z pomysłodawczyń i redaktorek książki „ZOEpolis. Budując wspólnotę ludzko-nie-ludzką”.
Ewa Zyśk-Gorczyńska, przyrodniczka, zajmuje się ekologią obszarów zurbanizowanych, szuka rozwiązań, które pomagają chronić ptaki przed kolizjami ze szkłem, prezeska Fundacji Szklane Pułapki.
Katarzyna Roj, kuratorka galerii Dizajn BWA Wrocław, koncentruje się na upowszechnianiu zagadnień związanych z projektowaniem odpowiedzialnym społecznie. W 2017 roku w galerii Dizajn odbyła się pierwsza wystawa z cyklu ZOEpolis "Dizajn dla roślin i zwierząt".
 
Na debatę zapraszają: Fundacja Olgi Tokarczuk, organizatorka i pomysłodawczyni cyklu #Zezwierzęcej Wrocławski Dom Literatury, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej i Fundacja Bęc Zmiana, wydawca książki pt. "ZOEpolis. Budując wspólnotę ludzko-nie-ludzką."
Sponsorem cyklu #Zezwierzęcej jest inż. arch. Kazimierz Śródka
 
Będzie dostępna transmisja on-line

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved