Start aktualności II edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa…
POWRÓT

II edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie" we Wrocławiu

24.04.2014

II edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie", która już 9 maja rozpocznie się we Wrocławiu, zakłada podobnie jak w 2013 roku warsztaty w międzynarodowych grupach studentów kierunków projektowych – związanych z architekturą, urbanistyką i designem.

W tym roku młodzież z sześciu europejskich krajów: Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski zajmie się problemem degradacji przestrzeni publicznej w kontekście
dwudziestowiecznych osiedli mieszkaniowych. Powstaną koncepcje, których celem będzie ożywienie terenów wspólnych dla mieszkańców wrocławskich blokowisk na terenie Ołbina (skrzyżowanie ul. Jedności Narodowej i Nowowiejskiej), Gaju i Osi Grunwaldzkiej. Sześć zespołów projektowych do 17 maja będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rozwiązania służące ulepszeniu przestrzeni publicznej sprawdzą się w trzech różnych sytuacjach urbanistycznych, w których wybudowano blokowiska.

Nowe obiekty i aranżacja przestrzeni angażująca mieszkańców w życie osiedli czy będące dla nich miejscem do spędzania wolnego czasu, stają się coraz potrzebniejsze na tych pozbawionych często usług, parkingowych pustyniach.
Rewitalizacja blokowisk to temat na szeroką skale podejmowany w Europie Zachodniej; Holandia czy Niemcy „walczą” z problemem zdegradowanych blokowisk od kilku lat. Uznaliśmy, że teraz kolej na nas.

Efekty pracy warsztatowej poznamy 17 maja na terenie II MFDP WROCLOVE DESIGN podczas prezentacji i wystawy wykonanych projektów, które oceniane będą przez lokalnych specjalistów z dziedzin projektowania przestrzeni.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu www.freshdesign.edu.pl

 


Autor:

Dominika Szarf
d.szarf@aktywnikreatywni.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved