Start aktualności I edycja Festiwalu Szarych Domów
POWRÓT

I edycja Festiwalu Szarych Domów

21.06.2016

Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie ma zaszczyt zaprosza na oficjalne otwarcie I edycji Festiwalu Szarych Domów, które odbędzie się 25 czerwca 2016 r. o godz. 12.30 na ul. Juliana Fałata 2 w Warszawie. Podczas uroczystego otwarcia zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Jana Stefanowicza, architekta Osiedla "Szare Domy".

Szare Domy jest to Osiedle powstałe na początku XX w. według projektu wybitnego, lecz zapomnianego architekta Jan Stefanowicza. Jest to świetny przykład modernistycznej architektury funkcjonalnej.

Koncepcja zorganizowania Festiwalu została stworzona przez niedawno powstałą inicjatywę lokalną o nazwie „Szare Domy”. Inicjatywa ta dedykowana jest propagowaniu historii i tożsamości wybudowanej w okresie międzywojennym na starym Mokotowie kolonii mieszkaniowej Szare Domy. Festiwal Szare Domy jest inicjatywą, która ma budować lokalne więzi między mieszkańcami Osiedla Szare Domy na Mokotowie oraz promować i edukować kulturalnie mieszkańców Mokotowa oraz wszystkich Warszawian.

KIEDY: 25 czerwca 2016 o godz. 12:30
GDZIE: Juliana Fałata 2 w Warszawie


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved