Start aktualności "HISTORIA, A NOWOCZESNOŚĆ W ARCHITEKTURZE POCZTOWEJ"…
POWRÓT

"HISTORIA, A NOWOCZESNOŚĆ W ARCHITEKTURZE POCZTOWEJ" - wystawa we Wrocławiu

05.03.2015

Jeszcze do do 11 maja 2015 roku w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu można obejrzeć unikatową wystawę Polskiej Architektury Pocztowej zorganizowaną przez Pocztę Polską we współpracy z Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz portalem internetowym infoArchitekta.pl 

Od XIX wieku budynki poczty stanowią stały element tkanki miejskiej. Historia poczty nieustannie przeplata się z historią architektury. Neogotyckie i klasycystyczne gmachy, zabytkowe budynki poczty to miejsca, w których nadanie listu staje się estetyczną przyjemnością. Goście wystawy będą mogli prześledzić, jak rozwijała się architektura pocztowa na przestrzeni wieków. 

Podczas otwarcia wystawy, 27 lutego, odbyło się uroczyste przekazanie nagród uczestnikom konkursu na Placówkę Premium. Placówki Premium są wyjątkowe, ponieważ łączą obiekty o charakterze historycznym z nowym kierunkiem rozwoju firmy, w związku z tym są idealnym przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością. 

Innowacyjność rozwiązań Poczty Polskiej to nie tylko dostosowanie swojej oferty do współczesnego klienta, ale także zaspokojenie jego potrzeb estetycznych, które mają coraz większe znaczenie w dzisiejszych czasach. Placówki Premium stworzone są po to, by obiekty o charakterze historycznym stały się przykładem wspólnego celebrowania tradycji oraz rozwoju firmy.
 
Placówki Premium to rozwiązanie, dzięki któremu obiekt reprezentacyjny jednocześnie oferuje najszerszy zakres usług. Dodatkowo w placówkach Premium Plus, które objęte są ochroną konserwatorską, zrealizujemy pomysły zaproponowane przez zwycięzców konkursu.

Wystawę można oglądać codziennie, w godzinach otwarcia Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przy ul. Z. Krasińskiego 1. Strona wystawy www.poczta-polska.pl/wernisaz-historia-a-nowoczesnosc-w-architekurze-pocztowej

Godziny otwarcia Muzeum:
Codziennie od 10:00 do 15:00,
środy od 10:00 do 17:00,
niedziele od 11:00 do 16:00 (w niedziele wstęp wolny).
We wtorki muzeum jest nieczynne. 

 


Autor:

Poczta Polska
http://www.poczta-polska.p


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved