Start aktualności "Element architektury - Cricoteka" - nowa…
POWRÓT

"Element architektury - Cricoteka" - nowa wystawa w Galerii Architektury GAGA

10.12.2014

Wystawa Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (wejście od ul. Szujskiego) czynna od 13 do 31 grudnia w godz. wt-pt 11-19. i sb-nd 9.30 – 17.30. Spotkanie z architektami w klubokawiarni „Pauza in Garden” 18 grudnia o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Na wystawie w Galerii Architektury GAGA gmach Cricoteki można obejrzeć w sposób w jaki nie da się go zobaczyć w rzeczywistości. Na potrzeby ekspozycji budynek pozbawiono skorupy, dzieląc jego strukturę na części pierwsze. Więcej...


O tym jak powstawał najciekawszy, współczesny budynek Krakowa   opowiedzą już w najbliższy czwartek, 18 grudnia o 18:30 w ramach cyklu   „Spotkania z architekturą”, organizowanego przez Galerię   Architektury GAGA w klubokawiarni Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie   Sztuki (wejście od ul. Szujskiego).

Podczas spotkanie będzie można usłyszeć nieznane historie towarzyszące   pracom projektowym i budowlanym budynku, który wygląda jak przybysz z  innej planety, waży około 10 tys. ton - czyli tyle samo co 10   pociągów wypełnionych węglem po 30 wagonów każdy - i spoczął   nad Wisłą. Pancerz tego stalowego kolosa wykonano z rudego kortenu, a   podbrzusze z arkuszy lustrzanej blachy. W konserwatywnym Krakowie wywołał rewolucję. Stanowi potencjalne naruszenie
 wartości historycznej miasta, nie wpisuje się w kontekst, jest mocny,   charakterny… i podoba się mieszkańcom. To wyłom w myśleniu na temat   miejsca współczesnej architektury w przestrzeni Krakowa. Obiekt ma wszystko co trzeba, aby stać się nową ikoną stolicy Małopolski.   Sami autorzy projektu gmachu Muzeum Tadeusza Kantora z pracowni nsMoonStudio oraz Wizja mówią bez ogródek „taka okazja projektowa  trafia się być może raz w życiu”.


Po spotkaniu można będzie zwiedzić wystawę Galerii Architektury GAGA, na   której gmach Cricoteki pozbawiono skorupy, dzieląc jego strukturę na  części pierwsze. Zamiast rupieciarni otrzymujemy jednak ekspozycją  inspirującą i łączącą różne konwencje. Raz przypomina ona wystawę sztuki współczesnej, a raz kolekcję rzemiosła artystycznego. Raz targi budowlane, a znowu interaktywne muzeum nauki, ale bez epatowania  multimediami.

Podczas czwartkowego „Spotkania z architekturą” goście  otrzymają specjalne wydanie kuriera Galerii Architektury GAGA, a w nim m.in.  rozmowa z architektami Cricoteki. Wystawa Galerii Architektury GAGA w   Małopolskim Ogrodzie Sztuki (wejście od ul. Szujskiego) czynna od 13 do 31   grudnia w godz. wt-pt 11-19. i sb-nd 9.30 – 17.30.


 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved