Start aktualności East Design Days 2022 - Białystok
POWRÓT

East Design Days 2022 - Białystok

16.11.2022

Przed nami kolejne spotkanie z East Design Days. Odbędzie się ono w dniach 17-18 listopada 2022 r. w mateczniku tego wydarzenia, czyli na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania, seminaria i prelekcje – wstęp jest bezpłatny i otwarty.  

Już jutro kolejne święto desingu w stolicy Podlaskiego. Tegoroczne wydarzenie będzie miało format zorientowany na tematykę „Architektury nowych czasów”. 

Organizatorzy, zapraszając do dyskusji wybitnych polskich wybitnych projektantów chcą tu, na Podlasiu, współtworzyć opinie i trendy, kreować trendy i zjawiska,  które będą miały ogólnopolskie i europejskie znaczenie.

- W tym roku w czasie East Design Days zastanowimy się, czy sztuczna inteligencja może nam pomóc w przygotowaniu koncepcji architektonicznych? Czy sztuczna wyobraźnia jest w stanie tworzyć i czy wspomaga nas w tworzeniu, czy też narzuca ograniczenia? – przybliża program dr inż. arch. Adam Jakimowicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. - Będziemy mogli porozmawiać z wybitnymi polskimi architektami:  arch. Przemo Łukasikem (Medusa Group), arch. Martą Sękulską-Wrońską i arch. Michałem Czerwińskim (WXCA, twórcy obsypanego międzynarodowymi nagrodami pawilonu polskiego w Dubaju na Expo 2020). Pochylimy się nad problemem polskich i spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy musimy tolerować „betonozę”, brak   pomysłu na rozwój? Czy nasze miasta da się uratować? Dlaczego władze myślą o swoich kadencjach, a nie o wartościach dla pokoleń? A dla branżowców wskażemy, jak promować markę pracowni architektonicznej i jak lepiej zorganizować swoją pracę?

W czasie dwudniowego wydarzenia będzie miała miejsca premiera muralu, który zostanie zaprezentowany na Wydziale Architektury oraz będzie można obejrzeć wyjątkowe „Rytmy przyszłości” - performance muzyczno-wizualny.

Pragniemy jednocześnie podkreślić, że tegoroczna formuła tego cyklicznego przedsięwzięcia jest jednocześnie ważnym elementem w przygotowaniach piątej edycji East Design Days, która jest planowana w maju przyszłego roku. Będzie to edycja o charakterze wyjątkowym, a z racji terminu realizacji skierowana będzie w swojej skali i wymiarze do mieszkańców województwa podlaskiego miasta i regionu oraz gości z kraju i zagranicy. W programie przyszłorocznego wydarzenia  znajdą się eventy, wystawy i przedsięwzięcia skierowane do różnych grup adresatów. Już nad nimi pracujemy – deklaruje dr inż. arch. Adam Jakimowicz. – Ale zanim dojdzie do majowego spotkania z designem, spotkajmy się już teraz. Zapraszamy i czekamy na wszystkich chętnych, dla których ważna jest przyszłość – lepsza, ładniejsza, bardziej przewidywalna.  

Do udziału w wydarzeniu zachęca również dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej. – 17-18 listopada zapraszam na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. To tutaj, kolejnej już jesieni, studenci, pracownicy i przyjaciele wydziału wraz ze znakomitymi partnerami, organizują święto designu. Święto, które łączy architektów, artystów, naukowców, przedsiębiorców, ale także hobbystów, pasjonatów, wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno, formę i są zainteresowani nowymi trendami w designie.

Partnerami East Design Days 2022 są:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – Partner Strategiczny

oraz 

Urząd Miejski w Białymstoku, Producent Mebli TOBO, Auto Fus – dealer marek BMW i Mini, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, HPK Polska Wschodnia, Center-Mebel – salony meblowe ZOV, oraz Fundacja KanVision, Złote Spodki, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu.

Organizatorami East Design Days 2022 są:

- Politechnika Białostocka, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Resursa Podlaska, Elwira Horosz, Infinity Group, Fundacja Grupy Unibep Unitalent oraz Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku.

 Szczegółowy program EDD 2022  na stronie internetowej www.eastdesigndays.pl oraz profilu facebookowym wydarzenia: https://www.facebook.com/East-Design-Days-621416478345469

Więcej informacji: dr inż. arch. Adam Jakimowicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, e-mail: a.jakimowicz@pb.edu.pltel: +48 (85) 746 99 10, kom: 606131126

Ramowy program wydarzenia East Design Days 2022:

DZIEŃ I. 17.11.2022 r.

 • Oficjalne otwarcie East Design Days 2022 – godz. 10.30 –10:50
 • Otwarcie wystawy Architektura AI – godz. 11.00 –11.30
 • Premiera muralu Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej – godz. 11.30 –12.00
 • Spotkanie z dr. arch. Czesławem Bieleckim „Jak sprostać własnemu myśleniu o architekturze” – godz. 12.00 – 13.00
 •  Prezentacja Horyzontalnego Punktu Kontaktowego – prezentacja – godz. 13:15 – 13.45
 • Sympozjum „Architektura Nowych Czasów” –  godz. 14.00 – 17.30
 • Instalacja muzyczno – przestrzenna: Rytmy Przestrzeni – godz. 19.00 – 21.00
   

Patronem Merytorycznym pierwszego dnia jest Fundacja KanVision.

DZIEŃ II. 18.11.2022 r.

 • Konferencja „Projektowanie w trudnych czasach”. Wydarzenie współorganizowane z Podlaską Okręgową Izbą Architektów
  → sesja I. godz. 09:00 – 10:30 – „Projektowanie BIM, skanowanie laserowe i fotogrametria – podstawowe technologie nowoczesnego biura projektowego”

  → sesja II. godz. 11:00 – 12:30 – „Plany miejscowe a rozwój miast”

  → sesja III. godz. 13:00 – 14:30 – „Jak konkurować na rynku architektonicznym?”
   

 


Autor:

Magdalena Grzęda-Zajkowska
rzecznik@pb.edu.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved