Start aktualności Daniel Libeskind w Polsce
POWRÓT

Daniel Libeskind w Polsce

26.02.2019

Urodzony w Łodzi, światowej sławy architekt – Daniel Libeskind spotka się z miłośnikami architektury już w najbliższą środę w wyjątkowym miejscu – Kopalni Soli w Wieliczce. Ten wirtuoz przestrzeni przyleciał do Polski na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu 100×100. 

Daniel Libeskind jest polsko-amerykańskim architektem, budynki które powstały na podstawie jego projektów można podziwiać na całym świecie. Te najbardziej znane to min.: Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum North w Manchesterze, Muzeum Żydowskie w San Francisco. Daniel Libeskind jest również autorem projektu zagospodarowania Ground Zero po World Trade Center w Nowym Jorku. W Polsce, w Warszawie odpowiadał za projekt apartamentowca przy Złotej 44, popularnie nazywanym Żaglem Libeskinda. 

– W ramach projektu 100x100 chcemy zapraszać do naszego kraju osoby absolutnie wyjątkowe. Nie mam wątpliwości, że właśnie taką osobą jest Daniel Libeskind. We współczesnej architekturze to jedna z najwybitniejszych postaci, dlatego bardzo się cieszę, że przyjął nasze zaproszenie i stanie się jednym z ambasadorów projektu 100×100 – podkreśla Robert Lubański wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej. 

Styl budynków, w którym tworzy Libeskind zaliczany jest do dekonstruktywizmu, czyli kierunku polegającego na „kwestionowaniu przyjętych norm harmonii, jedności, równowagi i proponowaniu w zamian odmiennego spojrzenia na strukturę”. 

Daniel Libeskind skończył architekturę w 1970 roku w szkole Cooper Union for the Advancement of Science and Art. Mówi po polsku, a nawet potrafi recytować wiersze Wisławy Szymborskiej. 

Spotkanie z gościem w ramach 100x100 odbędzie się w środę 27 lutego w Kopalni Soli w Wieliczce o godz. 19. Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres 100x100@pfn.org.pl. Potwierdzeniem udziału będzie mail zwrotny. 

Liczba miejsc jest ograniczona. 

 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved