Start aktualności Czas na wywczas! – zapraszamy na wakacyjne warsztaty…
POWRÓT

Czas na wywczas! – zapraszamy na wakacyjne warsztaty z Muzeum Architektury we Wrocławiu

07.07.2023

Co robić latem w mieście? Przyjść do Muzeum Architektury! Przy okazji wystawyWczasy. Krajobrazy wypoczynku, przygotowaliśmy dla Was kilka wakacyjnych spotkań podróżniczo-wypoczynkowych! Podczas nich zadamy sobie pytania, co zrobić, aby wakacyjny wyjazd zapamiętać na długo, jak podzielić się wrażeniami z bliskimi oraz gdzie wyobrażamy sobie wymarzone wczasy. Nie zabraknie również części warsztatowej – każde spotkanie zakończy się wykonaniem pracy plastycznej związanej z tytułowym “wywczasem”.

CZAS NA WYWCZAS – WARSZTATY RODZINNE WOKÓŁ WYSTAWYWCZASY. KRAJOBRAZY WYPOCZYNKU 11-20 lipca

Program:

1. TU I TAM, WSZĘDZIE BRDA! (prowadzenie: Michał Chadera)

Jak wygląda idealne miejsce na wakacje? Odpowiedzi na to pytanie od lat poszukują architekci i architektki, projektując hotele, pensjonaty, domki i inne miejsca do wypoczynku. Przykłady ich pomysłów w mniejszej i większej skali zobaczymy podczas zwiedzania wystawy. W części warsztatowej, uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zbudować model domku letniskowego, wzorowanego na kultowej “Brdzie”, w wymarzonym przez sobie krajobrazie.

Terminy (do wyboru):

11.07.2023 (wtorek), godzina 11:00

18.07.2023 (wtorek), godzina 11:00

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy wyłącznie mailowo na adres:edukacja@ma.wroc.pl

2. POZDROWIENIA Z MUZEUM ARCHITEKTURY (prowadzenie: Patrycja Mazurek)

Podczas zwiedzania wystawy zastanowimy się wspólnie nad wartością naszych wakacyjnych wspomnień. Dlaczego chcemy się nimi dzielić z innymi? W jaki sposób możemy to zrobić? W trakcie warsztatów przypomnimy sobie trochę już zapomniany zwyczaj wysyłania pocztówek i spróbujemy stworzyć taką, która opowie naszym najbliższym o wizycie w Muzeum Architektury. Co więcej, własnoręcznie zaprojektowane kartki wyślemy pocztą do drogich nam osób. Uwaga! Prosimy o przygotowanie adresu osoby (wyłącznie adres krajowy), do której ma trafić pocztówka.

Terminy (do wyboru):

12.07.2023 (środa), godzina 11:00

19.07.2023 (środa), godzina 11:00

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy wyłącznie mailowo na adres:edukacja@ma.wroc.pl

3. ŁAPACZ WSPOMNIEŃ (prowadzenie: Agnieszka Gola)

Nareszcie wakacje! Czy spędzisz je nad morzem, w górach czy w mieście, na pewno wydarzy się coś ciekawego! Jak zatrzymać wspomnienia letnich przygód na dłużej? Pomoże Ci w tym specjalny „Łapacz wspomnień”, który skonstruujesz podczas warsztatów w Muzeum Architektury. Przechowasz w nim pamiątki, które będą Ci przypominać najlepsze wakacyjne chwile.

Terminy (do wyboru):

13.07.2023 (czwartek) godz. 11.00

20.07.2023 (czwartek) godz. 11.00

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy wyłącznie mailowo na adres:edukacja@ma.wroc.pl

Informacje szczegółowe:

Wiek uczestników i uczestniczek: dzieci od 6 do 12 lat

Czas trwania: ok. 90 minut

Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie).

Bilet na warsztaty upoważnia do zwiedzania Muzeum Architektury w dniu zakupu, w godzinach otwarcia. Bilet jest ważny dla dziecka i dla opiekuna.

Opiekun musi pozostać wraz z dzieckiem przez cały czas trwania zajęć.

W trakcie zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby promocji wydarzenia przez Muzeum Architektury. Jeżeli nie zgadzają się Państwo na fotografowanie, prosimy o wcześniejszą informację.

Po zapisaniu się na zajęcia, prosimy o dodatkowe mailowe potwierdzenie przybycia na maksymalnie dzień przed zajęciami do godziny 15:00. Prosimy też o informację w razie rezygnacji (na adresedukacja@ma.wroc.pl).


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved