Start aktualności Chiny : Polscy architekci na Beijing Design Week
POWRÓT

Chiny : Polscy architekci na Beijing Design Week

07.10.2016

Beijing Design Week jest corocznym wydarzeniem architektonicznym i artystycznym współorganizowanym przez chińskie ministerstwa rządowe i władze miejskie Pekinu. Ta najwyższej klasy międzynarodowa impreza, przyciąga co roku ponad 2000 projektantów, przedstawicieli instytucji oraz ekspertów z branży, ponad 5 milionów widzów, ponad 100 akredytowanych przedstawicieli mediów. Pierwsza edycja Beijing Design Week miała miejsce w 2009 roku. Odbywająca się od tego czasu corocznie w Pekinie impreza, szybko stała się wiodącym wydarzeniem na Chińskiej scenie powiązanej z szeroko pojętym designem, architekturą i sztuką użytkową. W 2012 roku UNESCO, uznając wysiłki Pekinu w celu wspierania innowacji i dążenia do bycia wiodącym “smart city” w Chinach, uznało miasto za międzynarodową stolicę designu (International Design Capital).

W ramach bogatego programu Beijing Design Week 2016, w dniach 27-28 września, w Pekinie odbyła się sesja pt. Global Future Living Innovation Festiwal, na którą zaproszeni zostali architekci z 15 krajów, w tym, po raz pierwszy w dotychczasowych edycjach festiwalu, pięciu architektów z Polski. Wśród  gości specjalnych (keynote speakers), takich jak Pekka Salminen (Finlandia), Stefano Boeri (Włochy), Joahim Faust (Niemcy) swoje projekty prezentował Krzysztof Ingarden (Ingarden & Ewy), a w serii dyskusji panelowych i indywidualnych prezentacji projektowych uczestniczyli:  Piotr Śmierzewski (HS99), Robert Strzeński (Horizone Studio), Katarzyna Banasik Petri (F2 Studio) i Wojciech Duliński (APA Czech-Duliński-Wróbel).

Po stronie chińskiej w konferencji uczestniczyli przedstawiciele chińskiego biznesu, deweloperzy, profesorowie i studenci uczelni architektonicznych i chińscy architekci.

Polscy architekci prezentowali swoje najnowsze realizacje, między innymi takie jak : Centrum Kongresowe ICE Kraków i Małopolski Ogród Sztuki (Krzysztof Ingarden, Ingarden & Ewy), Bibliotekę CINIBA w Katowicach (Piotr Śmierzewski, HS 99), biurowiec Ericpol Software Pool w Łodzi (Robert Strzeński, Horizone Studio), budynek mieszkalny przy ul.Brogi w Krakowie i projekt rewitalizacji kamieniołomów pychowickich (Katarzyna Banasik Petri, F2 Studio), projekt nowego terminalu pasażerskiego T4 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice (Wojciech Duliński, APA Czech-Duliński-Wróbel).

 

Więcej informacji i relacja fotograficzna z wydarzenia na stronach :

http://citiais.com/schyjd/16629.jhtml

http://citiais.com/syycsj/16630.jhtml

http://citiais.com/schyjd/16627.jhtml


Autor:

Dominika Kisielewska
dk@horizone.com.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved