Start aktualności Całoroczny cykl wykładów znakomitych architektów światowych…
POWRÓT

Całoroczny cykl wykładów znakomitych architektów światowych we Wrocławiu

18.02.2016

7 marca br. wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich otwiera edycję specjalną projektu DUŻE A - całoroczny cykl wykładów znakomitych architektów światowych.

DUŻE A_PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA to seria wykładów i warsztatów organizowana przez nasz Oddział w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Zaproszeni projektanci, operując różnymi formatami, pracują nad sekwencjami przestrzeni publicznych, półpublicznych i prywatnych, budując z nich nowe typologie i narracje. Seria DUZE A zorganizowana jest w trzech panelach tematycznych obejmujących zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Inauguracyjny panel ,,Natura" wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W cyklu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Panel trzeci - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi. Każdemu z paneli wykładów towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny. W przestrzeni miasta staną także wystawy plenerowe prezentujące projekty zaproszonych wykładowców: pierwsza z nich w dniach 1-14 marca, w pasażu pieszym ul. Oławskiej.

CYKL 1: NATURA, Marzec - Kwiecień 2016

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Projektowanie miejsc styku natury i kultury miejskiej stymuluje rozwój miasta i społeczeństwa, dlatego do cyklu "Natura" zaprosiliśmy uznanych projektantów-badaczy różnych aspektów oddziaływania świata przyrody na tkankę miejską.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Julien De Smedt (JDS Architects, Belgia)
Temat: Miasto nad rzeką
Data: 7.03.2016 r., godzina 18:00
Miejsce: Sala konferencyjna C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego
przy Hali Stulecia we Wrocławiu, wstęp wolny
Kuratorzy panelu "Natura": Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BudCud,
http://www.budcud.org/)
UWAGA: Wykład w języku angielskim - istnieje możliwość wypożyczenia słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem na polski, liczba ograniczona, zapisy mailowe od zainteresowanych przyjmujemy pod adresem: wroclaw@sarp.org.pl do 3 marca, liczy się pierwszeństwo zgłoszeń.

O naszym gościu:
Julien De Smedt z pracowni JDS Architects (MWA, wcześniej również PLOT) opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

Więcej na stronie pracowni JDS - http://jdsa.eu/ oraz na stronach organizatora: http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/ i https://www.facebook.com/duzeA/

Już teraz zapraszamy też Państwa na kolejne wykładu panelu "Natura": 29 marca, godz. 18.00 - Gunther Voght, Voght Landscapes, Szwajcaria (http://www.vogt-la.com/en) 4 kwietnia, godz. 18.00 - Dan Wood, WORK AC, USA (http://www.work.ac)


Edycja specjalna projektu DUŻE A jest dofinansowana ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Autor:

SARP Wrocław
wroclaw@sarp.org.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved