Start aktualności Całe morze budowania
POWRÓT

Całe morze budowania

30.09.2019

Najnowsza propozycja wydawnicza wrocławskiego Muzeum Architektury i współwydawcy - Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” - jest próbą szczegółowego opisania architektonicznego rozwoju Wrocławia między 1956 a 1970 rokiem. To również swoista kontynuacja idei bliskiej autorce – odkrywania i pokazywania powojennego Wrocławia z perspektywy jego budowy i odbudowy.

Wciąż brakuje książki prezentującej powojenną architekturę stolicy Dolnego Śląska – pisze Agata Gabiś we wstępie do swej najnowszej monografii.- „Całe morze budowania” jest pierwszą próbą opisania zmieniającego się szybko miejskiego pejzażu w okresie między 1956 a 1970 rokiem.Lata 60. to dekada barwna, różnorodna i niejednoznaczna, i taka właśnie była wrocławska achitektura tego czasu. W książce “Całe morze budowania” zaprezentowane zostały zrealizowane osiedla i budynki, ale także futurystyczne pomysły na nowy Wrocław, które zachowały się jedynie na archiwalnych rysunkach i makietach.

Książkę można już u nas zamawiac https://sklep.architekci.pl/cale-morze-budowania-wroclawska-architektura-1956-1970.html

OSTATNIE EGZEMPLARZE - NAKŁAD JUŻ WYCZERPANY!

 

 
DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved