Start aktualności Bohdan Lachert, Józef Szanajca cz. II. Trzy Generacje…
POWRÓT

Bohdan Lachert, Józef Szanajca cz. II. Trzy Generacje Warszawskich Architektów - wykład architektoniczny

22.01.2024
Cykl wykładów " Trzy Generacje Warszawskich Architektów" kontynuujemy w piątym sezonie w 2023!
W tym roku postanowiliśmy nagrywać jednocześnie nowe wykłady z V sezonu oraz ponownie opracować wykłady I sezonu z 2019 roku w lepszej jakości i warunkach studyjnych....
Na trzecim spotkaniu w nowym roku zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania drugiej części opowieści o życiu i pracy wyjątkowego duetu - Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy, prawdziwych pionierów architektury funkcjonalistycznej w latach 20 i 30. Już na studiach ich projekty wyróżniały się formami i rozwiązaniami, które dorównywały europejskiej awangardzie. Przez niecałe 15 lat stworzyli ponad 150 projektów na terenie całej II RP, wielkich bloków i małych willi, szpitali, szkół, biurowców. Projektowali również meble, grafiki, wnętrza. 
W latach 30. działalność architektów nabrała znacznego rozmachu, dzięki zamówieniom prywatnym jak i pracy przy dużych projektach dla instytucji państwowych - BGK, ZUS, Poczty. Jednocześnie twórcy nadal pracowali przy projektach willi, domów i bloków na każdą kieszeń. Tuż przed wojną na deskach pracowni było kilkanaście różnych projektów, których realizację przekreśliła wojna. Projektowali m.in. bloki na Solcu, szpital na Polu Mokotowskim i 4 różne sanatoria dla ZUS! O warszawskich konkursach i realizacjach Lacherta oraz Szanajcy dowiecie się więcej podczas środowego spotkania.
Wykład będzie opublikowany w formie osobnego postu- filmu w niniejszym evencie. Jeżeli tutaj go nie odnajdziecie o 18.31, sprawdzajcie na tablicy na stronie FB Muzeum Powstania Warszawskiego.
 emisja - 31 stycznia 2024, środa, 18.30 /online.
Prowadzenie: mgr inż. arch. Grzegorz Mika

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved