Start aktualności Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony…
POWRÓT

Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji

22.01.2016

Studenckie Koło "KREATURA" oraz Krakowski Oddział SARP w ramach programu "Młodzi do SARP" zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie: „Architektura w sztuce współczesnej. Polskie pawilony na Biennale Architektury w Wenecji”.

O wystawach i kulisach ich wyboru opowie dr Michał Wiśniewski, kurator polskiego pawilonu w Wenecji, oraz Jakub Woynarowski, autor ekspozycji wystawionej na 14 edycji Biennale. Serdecznie zapraszamy!

Dr Michał Wiśniewski (1976) – absolwent historii sztuki i architektury, interesuje się związkami architektury nowoczesnej i polityki. Pracownik Międzynarodowego Centrum Kultury i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Stypendysta Fulbrighta. Członek zarządu fundacji Instytut Architektury.

Jakub Woynarowski (1982) – Interdyscyplinarny artysta, designer i niezależny kurator; twórca projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej. Autor koncepcji artystycznej wystawy w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji. Laureat Paszportu "Polityki" za rok 2014 w kategorii sztuk wizualnych.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 stycznia 2016 o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy pl. Szczepańskim w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.sarp.kraków oraz na FB SARP Kraków


Autor:

SARP Kraków


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved