Start aktualności ARCHITEKTURA MUZYKĄ PRZESTRZENI. 5 NIEZWYKŁYCH SAL…
POWRÓT

ARCHITEKTURA MUZYKĄ PRZESTRZENI. 5 NIEZWYKŁYCH SAL KONCERTOWYCH EUROPY - wystawa w Krakowie

08.02.2021
Widok wystawy
Źródło: mnk.pl

Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia był nowy budynek Filharmonii zaprojektowany przez Estudio Barozzi Veiga, uhonorowany nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe. 

Hotel Cracovia, sala Mozaiki „Miasto”
 
Kraków, ul. Focha 1
 
ekspozycja czynna do 2 maja 2021 roku

Wystawa to architektoniczna analiza pięciu wybitnych sal koncertowych Europy – Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Narodowego Teatru Opery i Baletu w Oslo, sali koncertowej w Blaibach, sali koncertowej i centrum konferencyjnego Harpa w Rejkjawiku oraz sali koncertowej Casa da Música w Porto – wzbogacona o zbiór fotografii wydrukowanych w technice 3D. Została ona zaprojektowana przez Roberta Koniecznego – architekta oraz szefa biura KWK Promes, zaliczonego przez magazyn „Wallpaper" do 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie. Jest jednym z zagranicznych członków Académie d'architecture, a jego prace były nominowane do nagrody im. Miesa van der Rohe aż ośmiokrotnie.

Kuratorką ekspozycji i autorką koncepcji oryginalnej wystawy jest Ewa P. Porębska – architekt, krytyk architektury, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura Murator”. Ta niestrudzona aktywistka na rzecz popularyzacji najlepszych wzorców architektury napisała wiele artykułów na tematy związane z architekturą, jest pomysłodawczynią i kuratorką licznych wystaw poświęconych tej tematyce. Ponadto była jurorem Nagrody European Prize for Urban Public Space 2016 i Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe 2013 oraz członkiem jury World Architecture Festival w Barcelonie w latach 2008–2010.


Twórcy pierwszej edycji wystawy:

Kurator: Ewa P. Porębska
Projekt wystawy architektonicznej, grafika:
Robert Konieczny - KWK Promes
Robert Konieczny, Roman Kaczmarczyk, Michał Lisiński


Autor:

www.mnk.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved