Start aktualności Architekci powojennej Łodzi – seminarium NIAiU #1
POWRÓT

Architekci powojennej Łodzi – seminarium NIAiU #1

24.01.2019

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na cykl otwartych seminariów naukowych z udziałem ekspertów z zakresu architektury, urbanistyki oraz historii sztuki. Na pierwszym, inauguracyjnym seminarium podejmiemy temat powojennego projektowania miejskiego i sposobach jego badania. Naszym gościem będzie dr inż. arch. Błażej Ciarkowski. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godz. 17:00 w SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie. Wstęp wolny.

„Architekci powojennej Łodzi – seminarium NIAiU #1” skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy. Dr inż. arch. Błażej Ciarkowski jest architektem i historykiem sztuki, pracownikiem naukowym Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego oraz autorem książki „Miastoprojektanci. Łódzcy architekci w czasach PRL-u”, interesuje się w szczególności architekturą modernistyczną. Wprowadzenie o książce wygłosi dr Andrzej Skalimowski z Działu Naukowego, Archiwizacji, Opracowania Zbiorów i Cyfryzacji z Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. 

Seminaria NIAiU to cykl spotkań, których tematem jest szeroko rozumiana historia i krytyka architektury oraz ładu przestrzennego.


Autor:

Aleksandra Stronkowska
a.stronkowska@niaiu.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved