Start aktualności AKUPUNKTURA MIASTA - wystawa w Poznaniu
POWRÓT

AKUPUNKTURA MIASTA - wystawa w Poznaniu

07.03.2018

"Akupunktura miasta” to wystawa prezentująca projekty ulepszające przestrzeń publiczną za pomocą niewielkich obiektów i niewielkich interwencji projektowych – czasami pojedynczych i dedykowanych konkretnym miejscom, czasami systemowych z możliwością wprowadzenia tych rozwiązań w całym mieście. Wystawa prezentowana jest od 3 marca do 15.04.2018. 

Pomimo, że prezentowane na wystawie projekty są niewielkie w skali miasta nie oznacza, że ich siła działania jest również mała. „Akupunktura miasta” stawia bowiem pytanie czy możemy leczyć lub ulepszać przestrzeń miejską drobnymi interwencjami, działaniami w skali mikro, które mogą mieć realny wpływ na zmianę jej funkcjonowania.

Autorami prac są zarówno projektanci jak i architekci. Doświadczeni jak i młodzi absolwenci studiów projektowych. Na wystawie są prezentowane projekty już zrealizowane i wdrożone do przestrzeni publicznej w przeciągu kilku ostatnich lat, projekty koncepcyjne oraz projekty zrealizowane na polskich uczelniach. Kluczem doboru prac była ich siła realnego działania, a zarazem niewielki rozmiar tych obiektów lub niewielka skala interwencji w przestrzeń miejską.

Większość prezentowanych projektów to projekty powstałe we współpracy ze specjalistami różnych dziedzin ‒ z fizykami, dźwiękowcami, technologami, ornitologami, a także jednostkami badawczymi na polskich uczelniach wyższych. Projekty te pokazują, że coraz częściej projektant pracuje w zespole lub z zewnętrznymi partnerami, aby odpowiadać na realne problemy w przestrzeni miejskiej.

Wystawie będzie towarzyszył bogaty program edukacyjny. Więcej http://ckzamek.pl/wydarzenia/2736-akupunktura-miasta-wystawa/Debata

AKUPUNKTURA MIASTA
7.03. g. 18.30 / Sala Kominkowa
wstęp wolny


Podczas prezentacji i dyskusji z udziałem dr. hab. Grzegorza Niwińskiego i prof. Jerzego Porębskiego porozmawiamy o specyfice projektowania przestrzeni publicznej, przyjrzymy się wybranym projektom zrealizowanym przez zaproszonych gości. moderator: Paweł Grobelny

Wykład AKUPUNKTURA MIASTA
Czwartek o sztuce: „Poprawianie miasta. Historyczne doświadczenia Poznania”

8.03. g. 18.30 / Hol Balkonowy
wstęp wolny


Jakość życia w mieście można poprawiać na wiele sposobów. Mogą to być ingerencje na wielką skalę, ale też takie, które choć niewielkie, to jednak zmieniają wiele. W trakcie wykładu przyjrzymy się historii Poznania i spróbujemy znaleźć w niej rozwiązania, które dziś moglibyśmy uznać za „akupunkturę miasta”.
prowadzenie: Maciej Szymaniak


Autor:

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
promocja@ckzamek.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved