Start aktualności 7M2 | WYSTAWA MŁODYCH ŚLĄSKICH PRACOWNI
POWRÓT

7M2 | WYSTAWA MŁODYCH ŚLĄSKICH PRACOWNI

20.03.2015

7m2 czyli siedem metrów kwadratowych, to tytuł wystawy w Furheart Gallery (adres: ul.Wolności 15 Chorzów), która prezentuje siedem młodych architektów/pracowni projektowych ze Śląska. 

Każdy zaproszony architekt dostał do dyspozycji 1m2 powierzchni galerii, gdzie w dowolnej formie miał pokazać to co najbardziej istotne w przyjętej praktyce projektowej. Z jakimi problemami zmagają się młodzi architekci, jak wygląda dorobek architekta po kilku latach od ukończenia studiów? To niektóre z pytań na jakie spróbujemy odpowiedzieć podczas trwania wystawy.
Spotkanie 06.03 to pierwsza z planowanych dyskusji wokół wystawy 7m2, czyli przegląd młodego pokolenia Śląskich architektów. Więcej o wystawie na facebooku


menthol architekci 
Założone przez Lilianę Krzycką i Rafała Pieszko. Eksplorują różne obszary przestrzeni artystycznej od grafiki i wzornictwa przemysłowego do architektury, gdzie zajmują się projektowaniem różnej skali budynków z dużym naciskiem na szeroko rozumianą ekologię, w tym na budownictwo pasywne i energooszczędne. Wierzą, że tylko równoczesne myślenie o człowieku i jego środowisku jest odpowiedzią na przyszłość - zrównoważony rozwój. 

Dyrda Fikus Architekci
Duet projektowy w składzie Marta Dyrda i Radek Fikus starający się w świadomy sposób kształtować przestrzeń. W każdym projekcie podejmują próbę zmierzenia się ze swoją definicją architektury. Nie chcą odkrywać jej na nowo ale sprowadzić ją do esencji. Są laureatami 20-tej edycji konkursy Architektura Województwa Śląskiego aż w dwóch kategoriach - “młody twórca” i “dom jednorodzinny”. 

Grzegorz Layer
Swoją pracą magisterską poświęconą rewitalizacji Rawy w centrum Katowic wywołał szeroką dyskusję o roli rzeki w tkance współczesnego miasta. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując m. in. z Jagiełło Krysiak Architekci. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych m.in. Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Rynku w Nysie. Od 2013 roku współtworzy cykliczny projekt rewitalizacji katowickich podwórek Plac Na Glanc, który ukazując istotną rolę społecznej partycypacji udowadnia, że wspólnymi siłami można odmienić kawałek miasta. 

Agata Twardoch
Adiunkt w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Studia architektoniczne ukończyła w 2004 roku od tego czasu zajmuje się projektowaniem oraz pracą naukową. W 2010 roku obroniła doktorat na temat dostępnego budownictwa mieszkaniowego, które pozostaje jednym z głównych obszarów jej zainteresowań naukowych. W zeszłym roku, wraz z drem Tomaszem Bradeckim, opublikowała wyniki badań nad stanem śląskiej przestrzeni mieszkaniowej („Współczesne kierunki kształtowania zabudowy mieszkaniowej”). Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Jej projekt domu własnego architekta reprezentował Polskę na międzynarodowej wystawie "V4 Domy Jednorodzinne w krajach Grupy Wyszehradzkiej 2014”.

Wykład towarzyszący wystawie 7m2 w Furheart Gallery: 28.03.2015, godz.18.00, NAS-DRA, ROBOTA

Wystawę można zobaczyć w Furheart Gallery, ul. Wolności 15 (nad restauracją Mańana), 41-500, Chorzów Wystawa czynna jest do 28 marca, od poniedziałku do soboty, w godzinach 12 – 20. 

Więcej informacji: www.facebook.com/furheartgallery


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved