Start aktualności 21. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i…
POWRÓT

21. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura

20.06.2017

21. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura, 24.06–2.09.2017, Toruń. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na  21. edycję letniego festiwalu Nova Muzyka i Architektura, który w wakacyjne miesiące odbywać się będzie zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych przestrzeniach Torunia. Do współpracy podczas tegorocznej edycji zaproszono solistów oraz zespoły kameralne z całego świata.

Już podczas wieczoru inauguracyjnego, odbywającego się w trakcie obchodów święta miasta, w Toruniu wystąpi światowej sławy wirtuoz gitary – Marcin Dylla, który z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykona brawurowy Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo. Podczas wieczorów festiwalowych zaprezentują się również artyści regionu Morza Bałtyckiego: szwedzki kwartet saksofonowy – Nordic Saxophone Quartet, artyści z Finlandii – baryton Aarne Pelkonen oraz pianista Juho Alakarppa, a także kwartet utalentowanych kameralistów z Estonii. W interpretacji artystów z Polski – związanych z Toruniem – skrzypaczki Anny Marii Staśkiewicz, pianisty Pawła Wakarecyoraz towarzyszącego im wiolonczelisty Marcina Zdunika wykonane zostaną dwa Tria fortepianowe: Panufnika i Schuberta. 

Na stałe w repertuarze festiwalu zagościł już koncert muzyki gospel. Nie inaczej będzie również tym razem – do Torunia przyjedzie gwiazda tego gatunku – Collin Williams, który wraz ze swoim zespołem wokalnym po raz kolejny porwie do tańca publiczność. Całość repertuaru muzycznego prezentowanego w trakcie festiwalu ubogaci występ gościnny zespołu Filharmonii Pomorskiej, który na specjalnie ustawionej barce na Bulwarze zaprezentuje dzieło Haendla (Muzyka na wodzie) oraz nieco lżejszy repertuar w postaci m.in. barokowych aranżacji przebojów zespołu The Beatles.

We współpracy ze środowiskiem artystycznym miasta partnerskiego Torunia – Getyngi zespół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, chór Goettinger Stadtkantorei oraz soliści – Iwona Hossa i Adam Szerszeń, wykonają monumentalne dzieło – Requiem niemieckie Johannesa Brahmsa, a koncertem wieńczącym festiwal będzie wystrzałowy program Od La Scali do Broadway’u, podczas którego goście z USA – sopranistka Karen Slack oraz dyrygent Richard Rosenberg w towarzystwie TOS zaprezentują wybrane fragmenty z najsłynniejszych oper i musicali.

Festiwalowi towarzyszyć będą po raz kolejny projekcje filmów o tematyce muzycznej, które odbywać się będą w kawiarni festiwalowej Hanza Cafe oraz w Kinie Letnim w ruinach Zamku Krzyżackiego. Dla chętnych odbędą się również dwa spacery z przewodnikiem, podczas których zaprezentowane zostaną imponujące organy znajdujące się w toruńskich świątyniach.

PROGRAM http://muz-arch.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2018 Architekci.pl All Rights Reserved