Start aktualności 11 edycja Łódź Design Festival
POWRÓT

11 edycja Łódź Design Festival

02.10.2017

11. edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 3-8 października a jej hasłem przewodnim jest OD.NOWA. Poprzez wystawy, wykłady, panele dyskusyjne będziemy zastanawiać się nad współczesnym wzornictwem, nad projektowaniem na nowo i od nowa.

"Nowa ekonomia, nowe media, nowe czasy i wartości.
Nowość, zdaje się być najważniejszą cechą współczesności. Zakwestionowaliśmy wiele starych prawd i utartych sposobów myślenia. Po raz pierwszy w historii, w wysoko rozwiniętych społeczeństwach najmłodsze pokolenia, żyją w świecie diametralnie innym od tego, w którym dorastali ich rodzice. Niespotykane wcześniej zmiany technologiczne, społeczne i środowiskowe motywują do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Na każdym niemal etapie naszego życia stykamy się z nowymi wyzwaniami. Jak będziemy mieszkać, pracować, spędzać czas wolny? W jakich miastach będziemy żyć i jak się po nich przemieszczać? W jakim świecie będziemy się rodzić, dorastać i starzeć. Te pytania postanowiliśmy zadać projektantom, kuratorom i markom, z którymi przygotowujemy tegoroczną edycję Łódź Design Festival."[Michał Piernikowski, Dyrektor Łódź Design Festival]

Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Na tegoroczny program ŁDF składają się dwie wystawy główne: New Old – projektowanie dla nas w przyszłości (organizator: Muzeum Designu w Londynie, kuratorzy: Helen Hamlyn, Jeremy Myerson, autorzy prezentowanych projektów: Yves Béhar/fuseproject, Konstantin Grcic, Future Facility, Special Projects, IDEO oraz Priestman Goode), Miejskie marzenia (organizator: Vitra Design Museum, kuratorzy: Ronan i Erwan Bouroullec); a także wystawy towarzyszące: Polish Design Island 2017 (organizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm, koorydnator: Sebastian Gojdź, kurator: Agata Kiedrowicz), The Best of Hungary, Mystery Things Museum, AccessAbility. Na zwiedzających, jak co roku, czekają stałe elementy festiwalu: make me! - konkurs dla młodych projektantów, Edukreacja - strefa dedykowana rodzinom z dziećmi oraz must have - plebiscyt wyłaniający i upowszechniający najlepsze polskie wdrożenia.  

Pod artykułem program do pobrania


Pobierz:

program-ldf-web2.pdf

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved