Start prawo Czy każdy budynek podlega obowiązkowi wykonywania okresowych…
POWRÓT

Czy każdy budynek podlega obowiązkowi wykonywania okresowych kontroli? Jak często takie kontrole muszą być przeprowadzane?

14.01.2014

Zgodnie z art. 62 pkt. 2 Prawa Budowlanego, z obowiązku wykonywania okresowych kontroli zwolnieni są właściciele:
1) budynków mieszkalnych jednorodzinnych,
2) obiektów budowlanych:
a) budownictwa zagrodowego i letniskowego
b) wymienionych a art. 29 ust.1. (czyli: nie wymagających pozwolenia na budowę)

Ilość i rodzaj przeglądów okresowych opisuje w miarę dokładnie art. 62 pkt. 1. Prawa Budowlanego oraz Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych. Podstawową kontrolę okresową należy przeprowadzać raz w roku, w okresie wiosennym. Należy jednak pamiętać, że budynki przekraczające 2000m2 powierzchni zabudowy muszą być kontrolowane dwa razy do roku.

Przywołane akty prawne:
Ustawa Prawo Budowlane: Art. 62,
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych


Ocena :  


Autor:

Poradnia Architektoniczna Marcin Twardowski Twardowski
www: http://poradniaarchitektoniczna.com
email: poradnia@architekci.pl

ZADAJ PYTANIE

DODAJ ARTYKUŁ

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2019 Architekci.pl All Rights Reserved