Start aktualności wykład w ramach projektu "ARCHITEKTURA W…
POWRÓT

wykład w ramach projektu "ARCHITEKTURA W WOZOWNI"

14.05.2014

Galeria Sztuki "Wozownia" w Toruniu zaprasza na kolejny wykład w ramach projektu "ARCHITEKTURA W WOZOWNI". BARBARA  WIDERA  / Scenografia, pop-kultura, masowa produkcja w architekturze najnowszej 2 czerwca (poniedziałek) 2014, godz. 17.

W wykładzie poruszane są zagadnienia relacji pomiędzy twórcą a odbiorcą architektury, wyrażających się poprzez iluzję, impresję i multisensualny charakter dzieła. Autorka stawia pytania będące wstępem do dyskusji na temat idei i formy w architekturze współczesnej. (…) Na jakie zmysły powinna działać architektura? Wybrane projekty ukazują wielowątkowy rozwój architektury współczesnej. Ich autorzy niejednokrotnie balansują na granicy rzeczywistości i iluzji, wykorzystując zaawansowane technologie i sięgając po środki wyrazu, które silnie oddziałują na psychikę widza. Jednocześnie otwarcie architektury na kulturę popularną sprzyja uwrażliwieniu na problemy społeczne, pomaga znaleźć rozwiązania w sytuacjach nietypowych, wymagających radykalnych działań i natychmiastowych interwencji. (B.W.)
 
Barbara Widera, architekt; autorka pracy doktorskiej ukazującej związki pomiędzy modą a architekturą w XX wieku. Adiunkt w Instytucie Historii Architektury Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, kierownik Zespołu Estetyki, Historii i Teorii Architektury Współczesnej, specjalista w dziedzinie architektury współczesnej. Autorka licznych publikacji krajowych i zagranicznych. Członek PAN, PLEA (Passive and Low Energy Architecture), współzałożycielka działającego przy Politechnice Wrocławskiej centrum RoSE (Research Center for Sustainable Built Environment). Prowadzi zajęcia z Historii Architektury Współczesnej, Estetyki, Architektury Najnowszej i Historii Stroju. Oprócz projektowania architektonicznego zajmuje się archeologią podwodną i projektowaniem ubioru.
 

 

Teresa Dudzińska

autorka projektu: "architektura w wozowni"


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved