Start aktualności Spotkanie z Mistrzem - Rainer Mahlamäki - czwartek…
POWRÓT

Spotkanie z Mistrzem - Rainer Mahlamäki - czwartek 23 lutego 2023

13.02.2023

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Rainera Mahlamäkiego, współzałożyciela pracowni Lahdelma & Mahlamäki Architects, autora „POLIN" Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, które znalazło się na shortliścieeuropejskiej nagrody Miesa van der Rohe w 2015 roku. 

Profesor Rainer Mahlamäki jest jednym z najważniejszych fińskich architektów. Lahdelma & Mahlamäki Architects założył wspólnie z Ilmarim Lahdelmą w 1997 roku. W latach 2007-2011 stał na czele fińskiego Stowarzyszenia Architektów (SAFA). Prócz Muzeum Historii Żydów Polskich jego obiekty dwukrotnie nominowane były do nagrody Miesa van der Rohe: Folk Art Centre w Kaustinen w 1998 oraz Lusto - The Finnish Forest Museum and Forest Information Centre w Punkaharju w 1996. W Polsce pracuje obecnie nad wielofunkcyjnym kompleksem „Żurawie" w Gdańsku. 

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się w czwartek, 23 lutego 2023 o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wykład przeprowadzony zostanie w języku angielskim.


Autor:

SARP KRAKÓW
sarp@sarp.krakow.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved