Start aktualności SARP O Kraków
POWRÓT

SARP O/Kraków

06.01.2023

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Davida Foxa. 

David Fox jest architektem i artystą, profesorem na University of Tennessee w Knoxville, USA, gdzie uczy projektowania na pierwszym roku studiów oraz na poziomach wyższych. W pracy dydaktycznej, w ramach studia projektowego, kładzie nacisk na projektowanie z wykorzystaniem i implikacją rysunku, malarstwa i nowych mediów. Na wyższych poziomach kształcenia architektonicznego koncentruje się na problemach dotyczących obszarów śródmiejskich. Projekty te adresowane są do społeczności charakteryzujących się ograniczoną dostępnością do dobrej architektury i designu. Jest dwukrotnym stypendystą Fundacji Fulbrighta i wielokrotnym visiting profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. David jest licencjonowanym architektem z doświadczeniem zawodowym w Waszyngtonie, Fayetteville w Arkansas i Canton w stanie Missisipi.

 

Prace Davida Foxa wyróżniają się perfekcyjnym warsztatem, przemawiają pomysłowym łączeniem technik i dbałością o detal. W obrazach znajdujemy głębokie doświadczanie, studiowanie i przeżywanie struktur architektonicznych i sztuk. Dla artysty tworzenie obrazów jest sposobem patrzenia na świat – Drawing to See. Przykłada szczególną wagę do linii, naładowanych pewną tajemniczością, budujących ścieżki wyobraźni i wizualną składnię rozumowania i porozumienia. W malowanych i rysowanych opowieściach Foxa dostrzegamy ślady kontemplowania struktury wizualnej miasta: form, kolorów, kształtów, które pozwalają odkrywać i rysować nowe cienie i faktury.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 10 stycznia 2023, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana jest w dniach od 3 stycznia do 10 lutego 2023.

 

Po wernisażu zapraszamy na spotkanie w Klubie Pauza, ul. Stolarska 5 (wejście przez Pasaż Bielaka). Początek o godz. 19:30.


Autor:

SARP O/Kraków
sarp@sarp.krakow.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved