Start aktualności Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki”
POWRÓT

Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki”

02.12.2022

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Janusza Bartkowicza pt. „Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki”. 

Janusz Bartkowicz  – artysta grafik, studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Debiutował w 1963 roku wystawą rysunku w galerii ZPAP w Domu Plastyków w Krakowie.  Współpracował z Wydawnictwem ARKADY. Jest autorem wielu ekspozycji, plakatów, grafiki książkowej, dekoracji wnętrz, reklam. Wyróżniony medalem na Biennale i Triennale Rysunku we Wrocławiu (lata 60./70.). Jego prace wielokrotnie prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą – w 1997 roku duża wystawa w Nowym Jorku.

W 2000 roku otrzymał I nagrodę w kategorii wystawa-poster na VIII Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie (współpraca: Natalia Bartkowicz). Temat: „Przestrzenie otwarte w mieście XXI wieku. Piękno – etyka – ekologia”. W 2017 na Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie pod hasłem „Podwórze – pole wyobraźni” otrzymał I nagrodę w kategorii film oraz Grand Prix MBA (współpraca: Marcin Koszałka) za film rysunkowy zatytułowany „Krakowska sztuka chaosu”. Poza obrazami tworzonymi charakterystyczną kreską, niemal codziennie, ad hoc, opisuje dowcipnymi rysunkami bieżące wydarzenia. Nie zawsze są śmieszne, zawsze refleksyjne. Swojemu miastu poświęcił rysowaną od lat serię „Widokówki z Krakowa”. 

 

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 6 grudnia 2022, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana będzie w dniach od 5 do 30 grudnia 2022. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl.

 

Podczas wernisażu będzie można nabyć album z rysunkami: „Bartkowicz. Kronika nagłych wydarzeń”.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved