Start aktualności Jak kupować wkłady kominkowe
POWRÓT

Jak kupować wkłady kominkowe

21.03.2022

Przytulny nastrój i ciepło płomieni domowego kominka - to marzenie wielu z nas. Marzenie w zasięgu ręki, bo instalacja kominka jest stosunkowo prosta. Na rynku dostępne są jednak różne rozwiązania. Jak kupić wkład kominkowy, który spełni nasze oczekiwania i zapewni bezproblemowe, łatwe oraz wygodne użytkowanie przez wiele lat?

Postaw na jakość

Przede wszystkim wybierz produkt markowy. Urządzenia uznanych producentów, takich jak Defro, poddane są wielu kontrolom jakościowym zanim trafią na rynek. Gwarantują one solidność wykonania, która przekłada się na wysoką sprawność urządzenia, dłuższy czas użytkowania oraz większą wygodę i komfort. Znakiem rozpoznawczym jakościowych kominków jest także długa gwarancja. Defro na elementy konstrukcji stalowej oferuje aż 5-letnią gwarancję trwałości.

Ciesz się widokiem

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kominka jest sposób doprowadzenia powietrza, czyli tzw. „kurtyna powietrza”. Dzięki niej szyba, która może być prosta lub narożna, dłużej pozostaje czysta. To ważny element urządzenia, ponieważ duże przeszklenia, takie jak w kominkach Defro zapewniają lepsze wrażenia estetyczne oraz lepiej oddają ciepło do pomieszczeń. Defro oferuje także wkład z dwustronną wizją ognia, w którym przeszklenia znajdują się naprzeciwko siebie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w np. dużych salonach. 

Defro oferuje wkłady kominkowe z różnymi systemami otwierania drzwi. Standardowymi oraz nowoczesnymi, w tym z zyskującym popularność systemem „gilotyny" polegającym na bezszelestnym podnoszeniu drzwiczek do góry. Drzwi otwierane standardowo do boku mogą być uchylane na lewą lub prawą stronę, w zależności od miejsca montażu i aranżacji salonu.

Kominek może więcej

Sercem każdego kominka jest palenisko. Szczelne i duże zwiększa wygodę w trakcie układania drewna oraz odpopielania. Warto tu zwrócić uwagę na wyjmowany ruszt! Kominki Defro posiadają także funkcję regulacji dopływu powietrza. W ofercie producenta znajduje się szeroka gama urządzeń skategoryzowanych m.in. pod względem mocy grzewczej. Dostępne są kominki o mocy od 6 kW do 22 kW.

Istnieje także możliwość zamówienia wkładu kominkowego z płaszczem wodnym. W takim przypadku urządzenie może też podgrzewać wodę do kąpieli i instalacji grzewczej w domu. 

Ogień bez drewna?

Tak, to możliwe! Choć najczęściej kominek kojarzy nam się z piecykiem, do którego wrzucamy kawałki drewna, to na rynku dostępne są urządzenia nieco mniej kłopotliwe w obsłudze, a budujące w domu równie ciepłą atmosferę. To kominki gazowe.

Kominki z serii Defro Home Vital S  to nowoczesne urządzenia pozwalające cieszyć się ultrarealistycznym doświadczeniem płonących polan. Ułożona kaskadowo ręcznie malowana ceramika tworzy palenisko do złudzenia przypominające kominek opalany drewnem i pozwala na uzyskanie wysokiego, przestrzennego płomienia. 70-centymetrowe przeszklenie dodatkowo wzmaga efekt, który optycznie nie różni się od doświadczenia jakie dają tradycyjne piecyki.

Dopasowane do Ciebie

Defro oferuje szeroką gamę formatów, wykończeń i akcesoriów. Możesz więc dobrać takie rozwiązanie, które idealnie będzie się komponować z wnętrzem twojego domu. Niezależnie od tego czy to elegancki salon, czy pokój w stylu rustykalnym. 

Więcej www.defro.pl

 


Autor:

Defro R. Dziubeła spółka komandytowa
www: https://www.defro.pl
email: biuro@defro.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved