Start aktualności KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE?! #poszukiwana…
POWRÓT

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE?! #poszukiwana #wanted

16.04.2021
Fot. Wrocław, lato 1982, aut. Chris Niedenthal, copyright Ch. Niedenthal
Źródło: FB Muzeum Architektury
Szukamy kobiety ze słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala!!
 
Wrocław, lato 1982 roku. Upalny dzień. Chris Niedenthal, jeden z najbardziej cenionych na świecie fotoreporterów, jest we Wrocławiu. Spaceruje po mieście, fotografuje ludzi, ulice, budynki. Fascynuje go zwłaszcza zespół sześciu wieżowców usytuowany między placem Grunwaldzkim a mostem Grunwaldzkim. Właściwie to sam nie potrafi wyjaśnić dlaczego, jest po prostu inny od wszystkiego, co do tej pory we Wrocławiu widział. Znanemu fotoreporterowi udaje się wejść do kilku mieszkań i z ich okien zrobić serię zdjęć. W wieżowcu naprzeciw dostrzega na balkonie młodą, kolorowo ubraną kobietę. To właśnie jej portret jest dziś jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej publikowanych zdjęć wrocławskiego Manhattanu.
Kim jest kobieta ze słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala? Studentką wynajmującą stancję, córką właścicieli, przyjaciółką rodziny, a może to jej własne mieszkanie? Po niemal czterdziestu latach, chcemy wreszcie wyjaśnić te zagadkę...
W trakcie poszukiwań prowadzonych wspólnie z Fundacja polsko-portugalska Entre fundação luso - polaca Entre i studiem filmowym Kova Production udało nam się ustalić, że latem 1982 roku mieszkała przy Placu Grunwaldzkim 8, prawdopodobnie na drugim piętrze. Teraz liczymy na Wasz ruch!
 
Pomóżcie nam odnaleźć tajemniczą kobietę, która od dekad rozbudza wyobraźnię pasjonatów historii miasta.
 
Jeśli macie jakiekolwiek informacje na jej temat, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 369 99 34 lub mailowo muzeumarchitektury@gmail.com.
 
Już znaleziona! Muzeum Architektury ogłosiło: "Kobieta na balkonie wieżowca numer 8 na wrocławskim Manhattanie mieszka dziś w Kłodzku i jest dentystką. Latem 1982 roku była tuż po maturze i właśnie przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Akademię Medyczną. W mieszkaniu numer 12, na drugim piętrze budynku, mieszkała wraz z koleżanką. Ten dzień pamięta jako wyjątkowo upalny, wyszła na balkon, by chwilę odpocząć od nauki i zaczerpnąć świeżego powietrza".

Autor:

FB Muzeum Architektury


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved